Bu Fiyatlarla Herkes Ev Sahibi Olur! İş Bankası Ucuz Konutların Fiyatlarını 48 Bin TL'den Başlatıyor!

Ucuz fiyatlı konut arayan ama bulamayanlarında imdadına İş Bankası'nın güncellediği konut satış ilanları yetişti. İş Bankası oldukça makul fiyatlarla ev satışı yapmaya başladı. İşte satılık evler...

Emlak Haberleri 22.01.2022 - 21:00 22.01.2022 - 21:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev satın almak ve ailelerinin barınma ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlerle kazançlı bir konut yatırımı yapmanın peşinde olanlar oldukça makul fiyatlarla satın alabilecekleri evlere dair araştırmalarda bulunuyorlar. Konut fiyatlarında inşaat maliyetlerindeki yükselişlerle doğru orantılı olarak bir artış kaydedilmeye devam ediyor. Böyle bir kaos içerisinde bulunan piyasa ortamında da ucuz fiyatlı konut satın alma seçenekleri artık iyice daraldı. Az sayıda imkana ise yoğun bir talep gösterilmeye başlandı.

BANKALARDAN EV SATIN ALMAK YÜKSELEN YATIRIM DEĞERİ HALİNE GELDİ

Konut fiyatlarına emlak sektörü içerisinde bir yandan zam yapılırken bankaların satışa çıkardıkları konutlar ayrı bir yan sektör haline geldi. Hemen hemen tüm bankalar kon ut satışı yapmak durumunda kalıyorlar. Müşterilere verilen krediler için teminat genellikle konutlar gösteriliyor. Ancak Türkiye'de son dönemlerde kredi borçlarının ödemelerinde büyük aksamalar olduğu biliniyor. Böyle bir durumda da kullanılan kredinin kapatılması karşılığında teminat gösterilen konutların mülkiyeti bankalara geçiyor.

Bankalar çok da tercih etmemelerine rağmen çok sayıda konutun bir anda sahibi oluyorlar. Ana faaliyet alanlarının dışında kalan bu gayrimenkul sektörüne dair gelişmenin bankalarca yönetilmesi kolay olmuyor ve ayrıca ek maliyetler de gerektiriyor. Buna bir de müşteriye nakit olarak kullandırılan ve nakit olarak geri alınamayan kredilerin kredi zararı haline gelmeleri eklenince bankalar uygun fiyatlı konut satışı yapabiliyorlar. Bundan dolayı da son dönemlerde bankalardan piyasanın altında fiyatlarla ev satın alabilme imkanı doğuyor.

İŞ BANKASI KONUT SATIŞ İLANLARINI GÜNCELLEDİ

İş Bankası da konut satışı yapan bankalar arasında baş sıralarda bulunuyor. Türkiye'nin farklı şehirlerinde çok sayıda konut İş Bankası olarak satışa çıkarılıyor. Üstelik İş Bankası oldukça yakın bir dönemde bu konutların satış ilanlarını güncelledi. Güncellenen ilanlara göre yine farklı şehirlerde uygun fiyatlarla İş Bankası sayısız konut satışı yapmaya devam edecek. İşte İş Bankası'ndan ev satın almak isteyenlerden istenen bazı fiyatlar ve satışa çıkarılan evlerden bazıları...

ankara konut satış ilanı iş bankası

İş Bankası tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde 132 metrekare büyüklüğünde apartman dairesi 160 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

istanbul avcılar konut satış ilanı iş bankası

İş Bankası İstanbul'da da konut satışı yapıyor. Yayınlanan ilana göre Avcılar ilçesinde 92 metrekarelik konut 260 Bin TL'ye satılıyor.

kırıkkale konut satış ilanı iş bankası

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesi de İş Bankası'nın konut satışı yaptığı merkezlerden birisi oldu. Bu ilçede bulunan 100 metrekarelik konut banka tarafından 80 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

mardin konut satış ilanı iş bankası

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde İş Bankası oldukça makul fiyatla konut satışı yapıyor. 47 metrekarelik apartman dairesinin 48 Bin TL'ye satışa çıkarıldığı bildirildi.

samsun konut satış ilanı iş bankası

Samsun'un Çarşamba ilçesinde İş Bankası 91 metrekare büyüklüğündeki apartman dairesini 135 Bin TL'lik fiyatla satışa çıkardığı görülüyor.

şanlıurfa konut satış ilanı iş bankası

İş Bankası Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 130 metrekarelik konutu 132 Bin TL'ye satışa çıkararak müşteri beklemeye başladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@