Bu İllerde Konut Sahibi Olanlar Paraya Para Demeyecekler! Konut Fiyatları En Çok Artan İller Belli Oldu!

Türkiye'de konut fiyatlarının en çok arttığı iller belli oldu. Hangi ilde konut yatırımı yapanlar kazançlı çıktı. İşte son açıklanan emlak endeksindeki kritik ayrıntılar...

Emlak Haberleri 24.11.2021 - 20:25 24.11.2021 - 20:25 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut fiyatlarındaki aşırı artışlar tartışılmaya devam ederken Ekim ayının emlak endeksi sonuçları belli oldu. Bu sonuçlara göre konut fiyatlarının en çok arttığı iller açıklandı. Hangi şehirde konut yatırımı olanlar daha çok kazandı? Hangi şehirde konutta amortisman süresi daha kısaldı. İşte Ekim 2021 emlak endeksi sonuçlarının dikkat çeken ayrıntıları...

KONUT FİYATLARI EN ÇOK ARTAN 5 İL

Türkiye'de konut fiyatlarının son 1 yıl içerisinde en çok arttığı il Antalya oldu. Antalya'da konut fiyatları belirtilen dönemde yüzde 52 oranında yükseldi. Antalya'yı konut fiyat artışında İstanbul takip etti. İstanbul'da konut fiyatları son 1 yıl içerisinde yüzde 48 oranında yükseldi. İstanbul'dan sonra ise yüzde 43'lük artış ile en fazla konut fiyat artışı yaşanan il Ankara oldu. İzmir de konut fiyatlarının arttığı il olarak kayıtlara geçti. Son 1 yıl içerisinde İzmir'de konut fiyatları yüzde 38 arttı. Konut fiyatlarının en çok arttığı beşinci il ise yüzde 34'lük fiyat yükselişi ile Bursa oldu.

İSTANBUL'DA EN ÇOK FİYAT YÜKSELİŞİ OLAN İLÇELER

İstanbul'da bazı ilçelerdeki konut fiyat artışları genel ortalamanın üzerinde oldu. Son bir yıl içerisinde konut fiyatları Kadıköy, Bakırköy, Ataşehir, Üsküdar ve Beylikdüzü'nde yüzde 64 ile yüzde 73 oranında arttı. Bu ilçelerde konutların metrekare fiyatları yükselirken kiralarda da fahiş fiyatlar görülmeye başlandı.

ANKARA'DA KONUT YATIRIMI İÇİN KAZANÇLI İLÇELER

Ankara'da konut yatırımı yapanlar il genelinde son bir yıllık süreçte kazançlı çıktılar. Ankca bazı ilçelerde konut fiyat artışları daha yüksek oldu. En çok konut fiyat artışı yaşanan ilçe Pursaklar olurken Polatlı, Çankaya, Gölbaşı ve Etimesgut konut yatırımcısının yüzlerini güldüren ilçeler oldular. 

İZMİR'DE KONUT FİYAT ARTIŞI EN ÇOK HANGİ İLÇELERDE OLDU

İzmir'de konut fiyatlarında son 1 yıllık süreçte ciddi artış kaydedildi. Özellikle deprem sonrasında İzmir'de konut stoku tükenme noktasına gelirken konut fiyatları da buna bağlı olarak yükseldi. İzmir'de konut yatırımcısının en çok kazanç sağladığı ilçeler Foça, Dikili, Urla ve Menderes oldu. Bu ilçelerde konut yatırımı olanlar ciddi kar elde ettiler.

ANTALYA VE BURSA'DA KONUT FİYAT ARTIŞI NOTLARI

Türkiye'de konut fiyat artışının en ç.ok yaşandığı il olan Antalya'da Döşemealtı ilçesi dikkat çekiyor. Antalya genelinde konut fiyatları son 1 yılda yüzde 52 oranında artarken Döşemealtı ilçesinde konut fiyatları yüzde 73 oranında yükseldi. Konyaaltı, Muratpaşa, Alanya ve Kepez ilçeleri de en yüksek konut fiyat artışı olan merkezler oldular. Bursa'da ise konut fiyatları en çok Mudanya, Nilüfer, Yıldırım ve Osmangazi ileçelerinde arttı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@