Bugün İlana Çıktılar! Konut İmarlı Hazine Arsaları 9 Bin 800 TL'ye Satılık Toplam 103 Satış Duyurusu

Kasım ayının arsa satış duyurusu Gaziantep'ten geldi. 103 konut imarlı hazine arsası 9.800 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarılacak. Arsalara dair özellikleri İl Emlak Müdürlüğü açıkladı.

Emlak Haberleri 01.11.2021 - 11:49 01.11.2021 - 11:49 Mustafa KARAGÖZ

Kasım ayının ilk gününde yayımlanan duyuru kapsamında Gaziantep'in Islahiye İlçesinde arsa satışı yapılacak.

Toplam 103 adet arsa satışı yapacak olan İl Milli Emlak Müdürlüğü fiyatların 9.800 TL başladığını duyurdu. Arsaların konumları ve büyüklüklerine göre satış rakamları değişiyor. 

KASIM AYI ARSA SATIŞ İLANI GAZİANTEP İL MİLLİ EMLAK'TAN

Arsa yatırımı yapmak isteyenler için yayımlanan duyuruda, arsaların tamamının konut imarlı olduğu açıklandı. 

Arsaların Gaziantep ili İslahiye İlçesi Sulumağara Mahallesinde yer aldığı duyuruldu. Arsalar için düzenlenecek ihale işlemleri için bir fiyat tablosu yayımlayan kurum ayrıca satış işlemleri hakkında bir de açıklamada bulundu. Gaziantep İslahiye Milli Emlak Şefliği duyurusunda "Aşağıda nitelikleri belirtilen,  taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45’nci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile satış ihalesi yapılacaktır. İhaleler hizalarında belirtilen gün ve saatte İslahiye Milli Emlak Şefliğinde toplanacak komisyonca yapılacaktır." bilgisini verdi. 

Arsa Fiyat Listesi

kasım 2021 arsa 2kasım 2021 arsa 1

Arsalar için ilan edilen listede 103 arsa için ayrı ayrı fiyat tablosu bulunuyor. Emlak365.com olarak bizlerde arsaların satış fiyatlarının bazılarını tablo halinde aktardık. Fiyat listesinin tamamına Gaziantep İslahiye Milli Emlak Şefliği'nin web sitesi yada Basın İlan Kurumu üzerinden ulaşabilirsiniz. 

ARSA SATIŞI İÇİN İHALEYE KATILACAKLAR OLANLAR

Arsa satışları için ihalelere katılacak olanlar başvurularını kuruma şahsen yapacaklar. Başvuruda bulunacak olanlar tabloda yer alan geçici teminat bedeli makbuzu ve "Yasal yerleşim yeri sahibi olmaları, Tebligat için Türkiye’de adres göstermeleri, Gerçek kişilerin T.C. Kimlik numarasını bildirmeleri ve nüfus cüzdan suretini vermeleri, Geçici teminatı yatırmış olmaları" işlemlerini tamamlamaları ile yapacaklar. 

Posta ile Başvuru Yapacaklar

İhaleye başvuru yapmak isteyenler başvurularını posta yoluyla da yapabilecekler. Ancak kurum posta yoluyla yapılacak başvurularda evrak teslimi uyarısında bulundu. Kurum postada yaşanabilecek sorunlar nedeniyle gecikme olması durumunda kurumun sorumlu olmadığını ve ihale saatine kadar komisyona ulaşmayan tekliflerin işleme alınmayacağını aktardı. 

İhale Şartnamesi

Arsa almak isteyenler ihale şartnamesini Gaziantep İslahiye Milli Emlak Şefliğinden görebilecekler. İhale şartnamesi başvurular için zorunlu olduğundan ihaleye katılacak olanlar belli bir ücret karşılığında şartnameyi alacaklar. İhale işlemleri 22 Kasım tarihinde başlayacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@