Burj Al Babas Mudurnu Şato Evler Katarlılara Mı Satılıyor?

Son dönemde sık sık gündeme gelen Katarlıların yaptığı yatırımlara bir yenisi daha eklendi. İflas eden Mudurnu Burj Al Babas projesinin Katarlı firmaya satılacağı iddia edildi.

EMLAK HABERLERİ 13.02.2019 - 10:38 15.07.2021 - 00:17

Son dönemde sık sık gündeme gelen Katarlıların yaptığı yatırımlara bir yenisi daha eklendi. İflas eden Mudurnu Burj Al Babas projesinin Katarlı firmaya satılacağı iddia edildi.

Konkordato talebinde bulunan ancak mahkeme tarafından hakkında iflas kararı verilen Mudurnu şato evler olarak ünlenen Burj Al Babas konut projesi için yeni bir iddia gündeme taşındı. İddialara göre Burj Al Babas projesi Katarlı bir firmaya devredilecek. Burj Al Babas ile Katarlı firma ile anlaşmanın tamamlandığı ve sermaye devri için gerekli işlemlere başlandığı yönünde haberler geldi. Sarot Grup "Görüşmeler Var, Ancak Sermayenin Tümünün Devri Söz Konusu Değil" Projenin sahibi olan Sarot Grup adına konu hakkında açıklama yapan şirketin başkanvekili olan Mezher Yerdelen “Kuveyt, Katar gibi ülkelerde projeye yatırım ortağı olma yolunda bazı görüşmeler gerçekleştirdik. Şu anda görüşmelerimiz sürüyor. Sermayenin tamamının devrine ilişkin bir görüşme olmadı. Villa satışlarımız da sürüyor” dedi. Mudurnu Burj Al BabasProjesi Hikayesi Nedir?Bolu bölgesinin en büyük konut yatırımlarından biri olarak öne çıkan Burj Al Babas  projesi 732 adet villa, 2 kongre merkezi, Alışveriş Merkezi ve otelden oluşan karma konut projesi olarak planlandı. Ancak şirket satışları yapılan konutların tahsilatlarında sıkıntılar yaşamaya başlayınca mali krize girdi ve projenin ilerleyişi durdu. Şirket konkordato talebinde bulundu ancak mahkeme bu talebi reddederek direkt olarak iflas kararı açıkladı. O dönemde açıklamada bulunan arot Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen iflas kararını temyize götüreceklerini söyleyerek “732 villa, AVM, otel ve iki kongre merkezinin yer aldığı projede yabancı yatırımcılara 350 mülk sattık. Ancak seçimden sonra Dubai, Bahreyn, Kuveyt gibi ülkelerden alıcılar taksit ödemelerini yapmamaya başladı.Art niyetli olsak kaçar giderdik. İflas kararını kaldırıp, yapımı başlayan 587 villanın inşaatını tamamlayacağız. 2011-2014 yılları arasında araziyi topladık. Ardından İçişleri Bakanlığı'na projemizi sunduk ve ‘Kamu yararı vardır' belgesi aldık. Valilik toprak incelemesini, belediye imar planını yaptı.Daha sonra yabancıların taleplerini dikkate alarak projenin mimarisini geliştirdik. Tasarım yapılırken Galata ve Kız Kulesi'nden de esinlenildi. Bilgisayar başından atıp tutmakla olmaz, gelsinler Burj Al Babas'ı yerinde incelesinler" diyerek karara tepki göstermişti. Zaman içerisinde taraflar projenin yürümesi konusunda anlaşmaya varmış ve projenin devam edeceği duyurulmuştu. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@