Çevre Bakanı Murat Kurum: Sel ve Taşkın Yaşanan Alanlarda Bulunan Konutlar Taşınacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum büyük yıkıma neden olan doğal afetlere karşı bakanlık olarak aldıkları önlemleri açıkladı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 28.02.2020 - 09:10 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum büyük yıkıma neden olan doğal afetlere karşı bakanlık olarak aldıkları önlemleri açıkladı. Kentsel dönüşüm projeleri ile ülkenin yeniden inşasını gerçekleştireceklerini belirten Bakan Kurum yeni projelerini açıkladı. Detaylar haberimizde...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum iklim değişikli ile mücadele konusunda aldıkları önlemleri paylaştı. Editör Masası programına konuk olan Bakan Kurum depreme hazırlanmanın yanı sıra doğal afetlerle de mücadele konusunda önlemler aldıklarını söyledi. KARADENİZ'DE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE MÜCADELE SÜRÜYOR! Çevre Bakanı Kurum "Karadeniz'de iklim değişikliği ile ilgili eylem planı çerçevesinde 15 bin rezerv konut üretilmesi sürecimizi başlattık. Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon, Artvin, Rize, Giresun, Araklı'da çalışmalarımızı yürütüyoruz ve bu çerçevede konut üreterek afet anında selden, heyelandan, etkilenecek yapıların taşınması adına bu rezerv konutlarımızı kullanıyoruz. İklim değişikliği noktasında etkilerini hissedeceğimiz şehirlerde taşkın riski taşıyan alanlardaki konutları boşaltıyoruz" bilgisini paylaştı.RİSKLİ BİNALAR ACİLEN BOŞALTILACAK! Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında riskli olduğu belirlenen binaların çok acil olarak boşaltılacağını, iklim değişikliği ile ilgili olarak eylem planını hazırladıklarını ve uygulamaya alacaklarını söyledi. Yapılan ilk tespit çalışmalarının ardından 15 bin konutu taşıma kararı aldıklarını belirten Bakan Kurum ilk etapta acil kodu ile Giresun'da yer alan 228 konutun, Araklı'da bulunan 278 konutun taşıma çalışmalarına başladıklarını söyledi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@