Çevre Bakanı Murat Kurum'dan Boğaz Kanunu ve İBB'nin Yetkisine Dair Açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, son dönemlerde tartışmalı hale gelen Boğaziçi Yasasına dair açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 01.11.2019 - 16:56 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, son dönemlerde tartışmalı hale gelen Boğaziçi Yasasına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum İBB'den imar yetkisi alınmadığını ifade ettiği açıklamasında belediyenin zaten böyle bir yetkisi olmadığını söyledi.

Son günlerde oldukça sık bir şekilde konuşulan Boğaziçi Yasasına dair son dakika açıklaması geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden imar yetkisi alınmadığı ifade edilerek belediyenin zaten böyle bir yetkisi olmadığı vurgulandı.Bakan Kurum'un konuya dair ifadeleri şu yönde;'İBB'DEN YETKİ ALMIYORUZ, ZATEN YETKİSİ YOK'Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Boğaziçi yasasına dair yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı."Boğaziçi Kanunu ile ilgili çalışma söz konusu. Meclisimiz bu çalışmayı yürütüyor. Sahada belediyelerimizden gelen talepler doğrultusunda önlemlerimiz oldu. Boğaziçi'nde imar yapma yetkisi İBB'de değildir. Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün teklifi ve Bakanlığımızın uygun görüşü ile Boğaziçi Yüksek Koordinasyon Kurulu'ndadır. Başkanı Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Boğazımıza nazır 4 belediyemizde çok daha iyi noktalara çekecek çalışmaya ilişkin belediyelerimizin de içinde olduğu çalışma söz konusudur."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@