Çevre Bakanlığı 2020'de İkinci Defa İmar Barışı Uygulaması Başlatacak Mı?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve 2019'un ortasında sona eren İmar Barışı Düzenlemesine ilişkin yeni talepler bulunuyor.

EMLAK HABERLERİ 03.02.2020 - 19:00 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve 2019'un ortasında sona eren İmar Barışı Düzenlemesine ilişkin yeni talepler bulunuyor. Peki bakanlık 2020 yılında uygulamayı tekrar başlatacak mı?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında  başlatılan İmar Barışı düzenlemesi milyonlarda vatandaş tarafından yararlandı.Düzenleme ile kaçak ve kayıt dışı yapıları kontrol altına isteyen Çevre Bakanlığı'nın düzenlemesi uzun süre uygulamada kaldı. Öyle ki 10 milyondan fazla başvuru yapılması dolayısıyla açıklanan son başvuru tarihi iki defa ertelendi.İMAR BARIŞI İKİNCİ DEFA UYGULAMAYA GİRECEK Mİ?Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan uygulamanın Haziran 2019'da sona ermesinin ardından akıllara, uygulamanın ikinci defa başlatılıp başlatılmayacağı sorusu geliyor.Çeşitli nedenlerden dolayı ilk düzenlemeden yararlanamayan vatandaşlar Çevre Bakanlığı'nın bu konuda atacağı adımı merak ediyorlar. Ancak konuya ilişkin daha önceden yapılan açıklamalarda bu düzenlemenin ikinci defa çıkmayacağı ifade edildi. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında kendisine sorulan sorulara yanıt vermişti. 2019 yılı sonlarında yapılan açıklamada Mücahit Demirtaş, imar barışının ikinci defa düzenlenip düzenlemeyeceği konusuna değinmiş ve net ifade kullanmıştı. Uygulamanın ikinci defa çıkmasının kesinlikle mümkün olmadığını söyleyen Çevre Bakan Yardımcısı Demirtaş böyle bir beklenti oluşmasının yanlış olduğunu söyledi. Konuya ilişkin resmi açıklamalar bu yönde olurken vatandaşların da talepleri bulunuyor. Bakanlığın bu konuya dair bir düzenleme getirmesi durumunda emlak365.com olarak anında siz okuyucularımıza aktaracağız.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@