Çevre Bakanlığı TBMM'ye Sunulacak Kanun Teklifinde Yer Alacak 3 Düzenlemeyi Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TBMM2ye sunulacak yeni kanun teklifinde imar ve mimari başlıklarına dair yapılacak düzenlemelere ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Emlak Haberleri 14.01.2020 - 00:30 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TBMM2ye sunulacak yeni kanun teklifinde imar ve mimari başlıklarına dair yapılacak düzenlemelere ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın saha çalışmalarının ardından inşaat sektörüne dair çok önemli bir kanun teklifi gündemde yer aldı. TBMM Genel Kurulu'na gelecek olan kanun teklifinde inşaat sektörünün temel sorunlarına dair önemli düzenlemeler yapılması bekleniyor. Kanun teklifinde yer alan bu önemli düzenlemelere ilişkin ise Çevre ve Şehirclik Bakanlığı'ndan önemli bir paylaşım geldi. ÇEVRE BAKANLIĞI DÜZENLEME ESASLARINI AÇIKLADIÇevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda; söz konusu yasa tasarısı ile hangi alanlarda ne tür düzenlemeler olacağına ilişkin bilgiler yer aldı. Bu kapsamda bakanlık düzenlemelerde yer alacak ilk konunun yüksek bina izinlerini olduğunu bildirdi. Bunun yanında parsel imar değişikliği ve kaçak yapılar adına atılacak adımlarda bu düzenlemelerde yer alacak. İşte Çevre ve Şehirclik Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan o paylaşım.Bugün TBMM'ye sunulacak kanun teklifi ile;* Şehirlerin silüetini bozan yüksek yapı dönemi kapanacak. İmar planlarında 'yükseklik serbest' tanımı yer almayacak.* Parsel bazında imar değişikliği yapılamayacak.* Kaçak yapılar yıkılacak ve arsa değerine göre ceza yazılacak.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@