Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Müdürlüğü İhalelere Katılmaktan Yasaklama Kararı Yayımladı!

ÇŞB Yerel Yönetimler Genel Müdürlü çok sayıda ihalelere katılmaktan yasaklama kararı yayımladı. 1 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan kararlar haberimizde!

Emlak Haberleri 01.08.2019 - 08:20 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

ÇŞB Yerel Yönetimler Genel Müdürlü çok sayıda ihalelere katılmaktan yasaklama kararı yayımladı. 1 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan kararlar haberimizde!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çok sayıda ihalelere katılmaktan yasaklama kararını 1 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımladı. Yayımlanan karar kapsamında ismi ve unvanı belirtilen firmalar bundan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ihalelere teklif veremeyecekler. Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Kararnamesi Kamu Müteahhitlerini İhale Yasaklısı Konumuna Soktu! Yaşanan ekonomik kriz sonrasında aniden yükselen dolar kuru sonrası inşaat maliyetlerinde yaşanan büyük artış müteahhitlerin altından kalkamayacaklarını büyük zararlara uğramasına neden olmuştu. Öngörülemez bir şekilde yaşanan fiyat artışı sonrasında daha önce sözleşme imzalayan kamu müteahhitleri büyük zararlara uğrarken hükümetten fiyat farkı kararnamesi ile bu zararın karşılanması talebinde bulunmuştu. Ancak 3 ayrı Bakan tarafından söz verilmesine rağmen ne yazık ki fiyat farkı kararnamesi çıkarılmamış, tasfiye kararnamesi hem istenilen şekilde çıkarılmamış hem de onay yetkisinin idareye verilmesi nedeni ile eleştirilmiş ve beklentileri karşılamamıştı. Ortaya çıkan olumsuzluklar son dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ihalelere katılmaktan yasaklama kararı sayısında rekor artışa neden oldu. Müteahhitlerin ve inşaat firmalarının bir çoğu işlerini tamamlayamadıkları için yasaklı konuma düştü. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü İhalelere Katılmaktan Yasaklama Kararı 

 Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@