CHP'den Kanal İstanbul Önerisi! Yeni İş Kaynakları Oluşturulabilir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu işsizlik rakamlarının açıklanmasının ardından konuya dair değerlendirmelerde bulundu.

Emlak Haberleri 16.12.2019 - 15:34 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu işsizlik rakamlarının açıklanmasının ardından konuya dair değerlendirmelerde bulundu. Aykut Erdoğdu açıklamalarında ayrıca Kanal İstanbul'a harcanacak parayla yeni iş olanaklarının oluşturulabileceğini ifade etti.

TÜİK tarafından Eylül ayı işsizlik rakamlarının açıklanmasıyla, Cumhuriyet Halk Partisi'nden konuya ilişkin yazılı bir açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu tarafından paylaşılan açıklamada, işsizlik oranlarına dair dikkat çeken açıklamalar yer alırken Kanal İstanbul Projesi'yle kıyasalama yapıldı. CHP'DEN İŞSİZLİK AÇIKLAMASICHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu yazılı açıklamasının başında Türkiye'nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu ifade etti. Bu konuda AK Parti hükümetini eleştiren Aykut Erdoğdu, hükümetin bu konuyu görmezden geldiğini öne sürdü.Konuşmasının devamında Kanal İstanbul Porjesine atıfta bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, AK Parti'nin fantezi projelere kaynak ayırmaya çalıştığını söyledi. KANAL İSTANBUL PARASIYLA YENİ İŞ İMKANI ÖNERİSİKanal İstanbul Projesi için ayrılacak kaynak ile ilgili önerilerini de sunan Aykut Erdoğdu şu ifadeleri kullandı. "Resmi rakamlara göre yüzde 15 işsizlik bulunan bir ülkede 75 milyar lirayı İstanbul'a ikinci bir su yolu açmak için neden harcıyoruz? Bu ülkenin en büyük sorunu işsizlik. Ülkeye yapılan her yatırım vatandaşların geniş kesiminin sorununu çözecek kapsayıcılıkta olmalıdır. Buraya harcanacak para ile pek çok işsizin istihdam sorununu çözecek yeni iş kaynakları yaratılabilir."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@