CHP'den MHP Lideri Bahçeli'ye Kanal İstanbul Eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 2011 yılında Kanal İstanbul Projesini eleştirdiğini ancak daha sonra bu kararının değiştirdiğini hatırlatarak tepki gösterdi.

EMLAK HABERLERİ 26.12.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 2011 yılında Kanal İstanbul Projesini eleştirdiğini ancak daha sonra bu kararının değiştirdiğini hatırlatarak tepki gösterdi.

2019 yılı Aralık ayı sonunun en önemli siyasi gündem maddesi Kanal İstanbul Projesi oldu. AK Parti, MHP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara karşı İYİ Part ve CHP'den konuya dair açıklamalar geliyor. Bu konuda yapılan son değerlendirmeler ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları oldu. CHP'DEN MHP'YE KANAL İSTANBUL PROJESİ ELEŞTİRİSİKanal İstanbul Projesine ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi'nin önemli isimlerinden sık sık eleştiri açıklamaları geliyor. Konuya dair açıklamalarda bulunan isimlerden biriside CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel oldu. Özgür Özel konuşmasının başında projeye neden karşı olduklarına dair açıklamalarda bulundu. Bu projeye dair yeni bir teklif sunduklarını ifade eden Özel Kanal İstanbul Projesi'nin geçeceği bölgede 2011'den bu yana olan mülkiyet değişikliklerinin araştırılmasıyla ilgili komisyon kurulmasını teklif ettiklerini bildirdi. Bunun yanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 2011 yılında Kanal İstanbul Projesini eleştirdiğini ifade eden  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Devlet Bahçeli'nin son destek açıklamalarına ise tepki gösterdi. "2011 yılında bu proje ortaya çıktığında sayın Devlet Bahçeli, 'Bu İstanbul için bir proje değil, rant ve talanı sürdürme projesidir' demişti ama bugün geldiğimiz noktada projenin kent için faydalı bir proje olduğunu söylüyor. Bu tarihi savrulmayı ve tarihi U dönüşünü bir kenara not ediyoruz."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@