Cıvıl Cıvıl Bir Ev Olur Mu?

Evinizi dekore ederken farklı parçalardan ve renklerden yararlanmak isterseniz, rengarenk ve cıvıl cıvıl dekore edilmiş bir eve kavuşabilirsiniz.

Dekorasyon 12.04.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Evinizi dekore ederken farklı parçalardan ve renklerden yararlanmak isterseniz, rengarenk ve cıvıl cıvıl dekore edilmiş bir eve kavuşabilirsiniz.

Evinizi ve salonunuzu dekore etmeden önce dekorasyon dergileri alarak dekore edilmiş evleri inceleyebilir ya da internette araştırma yapabilirsiniz. Klasik bir tarz mı hoşunuza gidiyor yoksa geniş eşyalarla yapılandırılan avangard bir tarz mı? Modern şıklığı, spor bir şıklığa dönüştürmek hoşunuza mı gidiyor? Ya da ilkbahar aylarında doğanın rengarenk olduğu zamanlardaki gibi bir eve mi sahip olmak istiyorsunuz? İşte bu araştırmalarınız sonucunda nasıl bir tarz istediğinize karar vereceksiniz. Kararınızın ardından da mobilya ve dekorasyon araştırmalarına başlayabilirsiniz. Biz bu yazıda cıvıl cıvıl evlerde oturabilmeniz için bir takım fikirler vereceğiz.Sizlerde evinizi bahar renkleri gibi döşemek istiyorsanız o zaman elinize kağıt kaleminizi alın.Cıvıl Cıvıl bir ev dekorasyonu için ipuçlarıÖncelikle mobilyalarınız, dekorasyonun temel yapı taşlarıdır. Aydınlık, geniş ve ferah bir görünüm için açık renk mobilyalar tercih edebilirsiniz. Daha renkli koltuklar isterseniz her koltuğunuzu farklı bir renkte de alabilirsiniz. Mesela lacivet, bej ve pudra rengi birbirlerine inanılmaz uyuyor ve ortama büyük bir şıklık katıyor.Koltuklarınızı daha doğal renklerden seçmeniz renk seçeneğini artırma bakımından önem taşır. Mesela kırmızı bir koltuk kullandığınızda dekor renkleri çok az bir sayıya düşer. Kırmızıyı bir pembeyle ya da maviyle dekore etmeniz fazla mümkün olmayabilir. Az önce saydığımız renklerle ise neredeyse her rengi kullanma şansınız vardır. Pudra rengini berjerinizde kullanmakta avantajınıza olacaktır çünkü oda renk seçeneklerinizi azaltır. Renkli Kırlentlerle Rengarenk Yaşam Alanları! Koltuklarınızı boy boy, renk renk ve desen desen kırlentlerle süslemeniz salona inanılmaz güzel bir hava katar. Ancak koltuklarınızı desenli aldıysanız o zaman kırlentlerinizi desensiz seçmeniz gözü yormamak açısından önemlidir. Avizelerinizi mobilyalarınızla uyumlu renklerde seçebilir, cam vazolara renganrek çiçekler yerleştirebilirsiniz. Böyle bir evde klasik perdeler yerine spor modeller tercih edilmelidir. Mobilyalarınızı açık renk alabilir, neon renklerin kullanıldığı kırlentlerle süsledikten sonra perdenizi de desenli ve neon renklerden seçebilirsiniz. Duvarlarınıza renkli raflar koyabilir, süs eşyalarınızı sergileyebilirsiniz. 

Yine rengarenk çerçeveler ve tablolar ile odalarınızı ve holünüzü renklendirmeniz mümkün. Salonda çok fazla renkli eşyanız varsa halınızı daha doğal renklerden ve sade olarak seçmeniz gözünüzü yormamanız açısından önemlidir. Ancak hole, mutfağa ya da diğer odalara rengarenk halılar alabilirsiniz. Evinizin girişine ufak bir dresuar koyabilir, renkli çerçeveli bir ayna ile süsleyebilirsiniz. Banyonuz da bu güzellikten nasiplenmeli. Rengarenk olarak üretilen banyo setleri ve klozet takımları ile başka hiçbir şey yapmadan bembeyaz olan banyonuza yepyeni bir soluk getirebilirsiniz. Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@