Çocuğuna, Torununa Yatırım Yapmak İsteyenlere Milli Emlak'tan Satılık Hazine Arazileri: Arsa, Tarla, Bahçe İlanları

Ahirette iman, dünyada mekan diyenlere ve emlak yatırımı yapmak isteyenlere Milli Emlak hazine arazisi metrekare fiyatları ile fırsat sundu. Satılık hazine arazisi listesi ile satış ilanları 2022!

Emlak Haberleri 14.04.2022 - 07:15 14.04.2022 - 07:27 Gülcan Özer

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü Nisan ayına özel yeni ilanlarını satışa sundu. Yatırım fırsatı arayanların kapışacağı ilanlar ile yurt genelinde 74 ilde mülkiyeti Hazine'ye ait olan binlerce taşınmaz satışa sunuldu. 

Satışa sunulan taşınmazlar arasında memur kamu lojmanları, hazine arazisi, arsa, tarla, hobi bahçesi, bağ, taşlık arazi, köy boşluğu, ahır, çalılık, müstakil ev, bahçeli ev gibi birbirinden farklı binlerce seçenek yer aldı. Arsa yatırımı yapmak isteyen kişilerin yakından takip ettiği ilanların en büyük özelliği ise Hazine arazisi metrekare fiyatları için talep edilen fiyatların piyasa fiyatının yarısının bile altında kalması oldu. 

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI / HAZİNE ARAZİLERİ LİSTESİ NİSAN 2022!

Mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazlar için alınan karar kapsamında atıl durumda olan ve kullanılmayan taşınmazların satış yöntemi ile özelleştirilmesine karar verilmişti. Bu yöntemi ile atıl durumda olan tarla ve arsaların üretime kazandırılması amaçlanırken aynı zamanda bu satışlardan elde edilen gelirlerle de devletin kasasına ek bir kaynak girmesi amaçlanmıştı. Süreçte Nisan ayına özel yeni satış ilanları bir bir  yayımlanmaya başlandı. 

hazine satışı taksit

Satışa sunulan hazine taşınmazları için alımda bulunan vatandaşlara düşük fiyatlarının yanı sıra aynı zamanda 2 sene taksit imkanı da sunuluyor. Böylelikle vatandaş 24 ay taksitle yatırım yapma imkanı elde ederken aynı zamanda bu satışlardan KDV alınmıyor ve 5 sene boyunca emlak vergisi muafiyeti de uygulanıyor. 

milli emlak satılık arsa fyiatları 14 nisan

HAZİNE ARAZİSİ METRAKARE FİYATLARI 2022 KAÇ TL, SATILIK ARSA FİYATI NASIL HESAPLANIYOR?

Hazine arazileri için satış fiyatları için uygulanan standart bir metrekare fiyatı bulunmuyor. Bunun yerine Milli Emlak tarafından satışa sunulan her arsa için arsanın metrekaresi, toplam büyüklüğü, yeri ve konumu, bulunduğu il, ilçe, özellikleri gibi kriterlere bağlı olarak yapılan ekspertiz çalışması ile satış fiyatı belirleniyor. Örneğin Amasya'nın Gümüşhacıköy sınırları içerisinde yer alan 1.399,48 m2 büyüklüğe sahip olan arsanın satış fiyatı 15 bin TL olarak uygulanırken Bayburt Demirözü ilçesinde yer alan 916 metrekarelik arsa ise 14 bin liraya alıcısını bekliyor.

bahçe ilanı

15 bin liralık arsaya alan bir kişi 24 ay taksit imkanı ile aylık 625 TL ödeyerek yatırım yaparken hobi bahçesi için istenen taksit 372 liraya geliyor. Milli Emlak satılık tarla fiyatları da piyasanın yarısının bile altına kalırken tüm satış ilanları ve başvuru işlemleri Milli Emlak Gov Tr üzerinden yürütülüyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@