ÇŞB Murat Kurum: Kaçak Yapılar İle Mücadele Devam Edecek, Hepsi Yıkılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kaçak yapılarla mücadele konusunda taviz vermeden yola devam edeceklerini açıkladı.

Kentsel Dönüşüm 25.10.2019 - 15:21 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kaçak yapılarla mücadele konusunda taviz vermeden yola devam edeceklerini açıkladı. Kaçak yapılaşma ile mücadele sürüyor. Kaçak yapılara yeni af var mı?

 Çevre e Şehircilik Bakanı Murat Kurum kaçak yapılarla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Şehircilik ve Mutlu Şehir" temalı Kartepe Zirvesi'nin açılış konuşmasını yapan Bakan Kurum kaçak yapılara göz açtırmayacaklarını bir kere daha vurguladı. Kapadokya, Ayder, Uzungöl, Salda ve Bodrum Korunacak Kaçak yapılaşmaya hiç bir şekilde izin vermeyeceklerini bir kere daha vurgulayan Bakan Kurum "Tıpkı Kapadokya'da, Ayder'de, Uzungöl'de, Salda'da ve Bodrum'da olduğu gibi kaçak yapılaşmaya hiçbir şart altında müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz.Bu çerçevede şu an bin 110 olan imar denetçi sayımızı 2 kat artırdık. 2 bin 100 imar denetçimizle kaçak yapılaşma ve imara, plana, ruhsata aykırı yapılaşmaları tespit ederek kararlı bir şekilde bu yapıların yıkımını gerçekleştireceğiz.81 ilimizde 50 bin Sosyal Konut Projesi'ni başlattık. Buna baktığımızda örneklerini göreceksiniz, az katlı, zemin artı 4-5'i geçmeyen, şehrimizin kültürünü, ruhunu yansıtan projeler olacak. Orada oturan vatandaşlarımız Sıfır Atık Sistemi'ne uygun konutlarda yaşayacaklar.Tüm bu saydığımız projelerimizle amacımız, milletimizin gönlünü kazanmak, gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır" diyerek şehirleşmenin devam edeceğini söyledi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@