Çukur Dizisinin Yıldız Oyuncuları Satın Aldıkları Arazi Nedeniyle Şikayet Edildiler

Show TV'de 4 sezon yayınlanan ve geçtiğimiz günlerde final bölümü ile ekranlara veda eden Çukur dizisinin yıldız isimlerinin İzmir Karaburun'da doğal sit alanı içerisinde bulunan bir arazi satın aldıkları bildirildi. Aras Bulut İyinemli, Necip Memili, Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan, Sinan Öztürk ve Kerim Sarp Apak tarafından satın alınan arazi tartışma yarattı.

EMLAK MAGAZİN 13.06.2021 - 21:00 13.06.2021 - 21:00

Show TV'nin geçtiğimiz günlerde final bölümü yayınlanan fenomen dizisi Çukur'un başarılı oyuncuları bugünlerde arazi yatırımları ile tartışmalar içerisinde kendilerini buldular. Ünlü oyuncular  Aras Bulut İyinemli, Necip memili, Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan, Sinan Öztürk ve kerim Sarp Apak bir şirket kurup İzmir'in karaburun ilçesinde birinci derece sit alanı üzerinde bir arazi satın aldılar. Ünlü oyuncuların satın aldıkları SİT alanı bu arazi üzerinde bazı müdahalelerde bulundukları iddia edildi.

ÜNLÜ OYUNCULARIN SATIN ALDIKLARI ARAZİ ŞİKAYET EDİLDİ

Konuya dair bir açıklama yapan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, “Bahsi geçen arazi sit alanı içerisinde bulunuyor. Arazinin zeminine müdahale edilerek çevresi de çitlerle kapatıldı. Biz belediye olarak gerekli işlemleri yaptık ve ardından da hem Cumhuriyet Savcılığı'na hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na şikayette bulunduk. Biz arazinin kime ait olduğunu işlemlerin ardından öğrendik. Bu ünlü oyuncuların öncelikle topluma örnek olmaları gerekir. Bizim için ünlü olmalarının bir önemi de yok.” dedi. 

Kurallara aykırı olarak yapılan tüm işlemlere müdahale etme görevini belediyece yerine getirdiklerini söyleyen İlkay Girgin Erdoğan, “Hukuka ve kurallara aykırı olarak kim bir inşaat faaliyetine girişirse biz ona karşı çıkarız. Benimle aynı partili olup da inşaatını mühürlediğimiz, yıktığımız çok insan var. Biz Karaburun'a bir yapı kimliği kazandırmaya çalışırken kimse için bunu feda edemeyiz. Bodrum'un, Alaçatı'nın nasıl bir mimari kimliği varsa ve öne çıkıyorsa Karaburun'un da o kimliği olmalıdır. Burada mesele sadece de o değil bu alan sit alanı. Biz doğamızı korumakla da mükellefiz. Kimsenin kafasına göre iş yapmasına izin vermeyiz.” ifadelerini kullandı. 

ARAS BULUT İYİNEMLİ AÇIKLAMA YAPTI

Yaşanan tartışmaların bir diğer tarafı olan ünlü oyunculardan Aras Bulut İyinemli de menejerlik şirketi aracılığı ile bir açıklama yaparak belirtilen arazinin kendilerince satın alındığını ve herhangi bir inşaat faaliyetinde bulunmadıklarını, yalnızca arazinin özel mülk olması nedeniyle çitlerle sarıldığını söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@