Cumhurbaşkanı Erdoğan Açılışını Yapacaktı: Binanın Çatısı Çöktü!

Giresun Belediyesi'ne ait ek hizmet binasının açılışına saatler kala binanın çatısı çöktü. Ek hizmet binasının açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacaktı.

Gündem 29.01.2022 - 11:26 29.01.2022 - 11:27 Büşra Uluşen

Sözcü'nün haberine göre, Giresun Belediyesi, FETÖ soruşturması kapsamında TMSF'ye geçen ve İl Özel İdare'ye devredilen binayı 2019 yılında 10 yıllığına ek hizmet binası olarak kiralamıştı. Kent merkezinde bulunan ancak bir harabeye dönüşmüş olan binanın tadilat işlemleri için ilk olarak 10 milyon liralık ihale gerçekleştirildi. 

AÇILIŞI YAPILAMADAN ÇATISI ÇÖKTÜ

Tamamlanma süresi 210 gün olan binanın tadilatı 2.5 yıl boyunca bitmedi ve ek ödenekler ile yaklaşık 15 milyon liraya mâl oldu. Ekim ayında belediyenin birçok servisi ek binaya taşınmış ancak resmi olarak açılışı gerçekleştirilmemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün toplu açılış töreninde açılışını yapacağı ek hizmet binasının çatısı, kar yağışı nedeniyle çöktü. Çatıdan düşen parçalar çelik ağların üzerine düşerken, çatıdan akan sular için de yerlere kovalar konuldu. 

Öte yandan binanın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan personel, güvenlik kameraları incelenerek tespit edildi ve hakkında soruşturma başlatıldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@