Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, Acele Kamulaştırma Kararları Açıklandı

Halkalı Kapıkule Demiryolu Hattı ve Kastamonu Hanönü ilçesi Grup Maden Bakır İşletme Ruhsat Sahası arama çalışmaları kapsamında 10 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile kamulaştırma kararları yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, Acele Kamulaştırma Kararları Açıklandı

10 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kamulaştırma kararları yürürlüğe girdi.

İmzalanan kararlar kapsamında Kastamonu Hanönü ilçesi Bakır İşletme Ruhsat Sahası sınırları içerisinde kalan bazı taşınmazlar ile Halkalı Kapıkule Demiryolu projesi için acele kamulaştırma yapılacağı ilan edildi.

Kastamonu İli, Hanönü İlçesinde S:88614 Numaralı IV. (c) Grup Maden (Bakır) İşletme Ruhsat Sahası Sınırları İçerisinde Kalan ve Bakır Cevheri Üretimine Devam Edilebilmesi İçin İhtiyaç Duyulan Bazı Taşınmazların, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3812)

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan acele kamulaştırma kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yürürlüğe konuldu.

Alınan karar kapsamında Kastamonu ilçesinde yer alan Hanönü ilçesi Vakıfgeymene Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar bakır cevheri üretimine devam edilebilmesi için kamulaştırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, Acele Kamulaştırma Kararları Açıklandı - Resim 1

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı ile Kesişen 9 Adet Enerji İletim Hattı Deplaseleri Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazlarda Direk Yerlerinin Mülkiyet Şeklinde, İletken Salınım Gabarisinin ise İrtifak Hakkı Kurulmak Suretiyle Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3813)

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, Acele Kamulaştırma Kararları Açıklandı - Resim 2

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Halkalı Kapıkule Demiryolu Hattı ile kesişen 9 adet enerji iletim hattı deplaseleri projesi kapsamında Edirne, Tekirdağ, Çorlu ve İstanbul'un da içerisinde bulunduğu bazı şehirlerde kamulaştırma yapılacağı ilan edildi. Söz konusu karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafında imzalanarak onaylandı.