Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kentsel Dönüşümde Müteahhitlere Değil Bize İnanın, Bize Gelin"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Harun Ekşi Camii açılış töreni kapsamında konuşma yaparken kentsel dönüşüm ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 01.02.2019 - 15:04 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Harun Ekşi Camii açılış töreni kapsamında konuşma yaparken kentsel dönüşüm ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün açılışı gerçekleştirilen Hacı Harun Ekşi Camii açılış töreninde konuşma yaptı. Kentsel Dönüşümde Gönüllülük Esası İle Çalışıyoruz!Camide namaz kıldıktan sonra yanına gelen bir kişinin müteahhitlerin vatandaşı zorunlu tuttuğunu söylemesi üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Kentsel dönüşümde bana, cumhurbaşkanına bakanlara inanın. Müteahhitlere inanmayın, biz kentsel dönüşümde gönüllülük esasına dayalı kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirmeye önem veriyoruz. Buralar kentsel dönüşüm kapsamı içerisinde olan yerler, bizim zorla kentsel dönüşüm adımımız yok. Burada depremle ilgili bir sıkıntı var, bütün mesele gönüllülük esasına dayalı. Bazı müteahhitler ben yüzde 60'ını alırım diyormuş, müteahhitin dediği geçerli değil.4Sen müteahhite evini vermeye mecbur değilsin. Böyle bir sıkıntı olursa, muhtara - belediye başkanına gerekirse ben burada komşunuzum gelin bana bildirin. Ben sizin komşunuzum. Depreme karşı kentsel dönüşümü bir an önce tamamlamak zorundayız" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@