Cumhurbaşkanı Erdoğan "TOKİ İle Dikey Mimariye Son Vereceğiz, Ranta Geçit Vermeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı kapsamında değer üreten şehirler için çalışacaklarını ve hayat kalitesin yükselteceklerini açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 05.02.2019 - 12:13 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı kapsamında değer üreten şehirler için çalışacaklarını ve hayat kalitesin yükselteceklerini açıkladı.

AK Parti Grup Toplantısı kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan kupon arazilere ve rant oluşumlarına izin vermeyeceklerini açıkladı. Yatay mimariye ağırlık vereceklerini belirten Erdoğan dikey mimariye izin vermeyeceklerini, TOKİ ile yeni konut oluşumlarını kontrol altında tutacaklarını açıkladı. 11 Maddelik Manifestomuza Harfiyen UyacağızCumhurbaşkanı Erdoğan açıklamış oldukları 11 maddelik manifestoyu ivedilikle hayata geçireceklerini belirterek komşuluk ilişkilerinin korunduğu şehirleşmeye ağırlık vereceklerini söyledi. Erdoğan "Yatay şehirleşme ile örnek yerleşim alanları kurulacak. 50 kat binalarda yaşayanların birbirinden haberi var mı? 50-60 katlı binalarda yaşayanların birbirlerinden haberi var mı? Komşuluk hukuku var mı?" dedi. Kentsel Dönüşümü İvedilikle Hayata Geçireceğiz!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında kentsel dönüşüme de değinerek "Yatay şehirleşme ile tabiatla bütünleşen örnek yerleşim alanları kurulacak. 50-60 kat binalarda yaşayanların birbirinden haber var mı? Yan dairedeki ölüyor haberleri yok. Peki bizim tarihimiz öyle mi? Biz sokağımızda karşımızdaki komşularımız ben kirlendiğim zaman yıkıyor beni, giydiriyor anneme teslim ediyor.Komşuluk böyleydi. Çocuklar arasındaki hukuk da böyleydi. Dev rezidanslarda, binalarda çocukların birbiri ile hukuku var mı? Hepsi birer kibir abidesi. Birbiriyle tanışmak konuşmak yok. TOKİ başta olmak üzere yatay şehirleşme anlayışı ile oluşan binalarda yaşayanların birbiriyle hukukunu zenginleştireceğiz. Halkla birlikte yönetim ilkesi… ne yapılıyor en ediliyor bundan oradaki muhtarlar, STK'lar hepsi haberdar olacak, adımlar ona göre atılacak.Tasarruf ve şeffaflık hassasiyeti. Değer üreten şehirler… Her alanda hayat kalitesini yükseltecek yaklaşımlar geliştirilecek. Kupon yerleri süpürmek suretiyle değil, değer üreten yapılaşmalar ister istemez kendisindeki değerle alıcısını da bulacak." diyerek kentsel dönüşüm projelerine de değindi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@