Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Partili Belediyelere Talimat: İmar Planlarında Şaibeye Yer Vermeyin!

AK Partili Belediye Başkanları ile düzenlene özel bir organizasyonda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı ihalelerin şeffaf bir şekilde yapılmasını ve canlı yayımlanmasını isterken söz konusu uygulama CHP'li Ankara Büyükşehir ve İstanbul Büyükşehir belediyeleri tarafından uygulanması nedeni ile sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Emlak Haberleri 24.06.2021 - 07:26 24.06.2021 - 07:26 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantı kapsamında AK Partili Belediye Başkanları ile bir araya geldi. Konuşmasında artık bu tip toplantıları daha sık bir şekilde yapacaklarını dile getiren Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İHALELERİN CANLI YAYIMLANMASINI İSTEDİ! 

Belediye başkanlarına attıkları her adımın ve yaptıkları hizmetlerin milletvekili seçimleri üzerinde etkisi olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Sizlerden 2019 seçimlerinde milletimize açıkladığımız manifestodaki 11 prensibe sıkı sıkıya sahip çıkmanızı istiyorum. Özellikle imar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor.

Aynı şekilde ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın. Yaptığınız işlerin tanıtımına önem verin. Millet sizin eserlerinizi, hizmetlerinizi görsün. Yerel yönetimler başkanlığımız illerimize yönelik özel çalışmalar yapıyor. Adeta her belediyemizin röntgenini çekiyor" diyerek daha sıkı bir şekilde çalışmalarını istedi. 

İmar düzenlemelerinin önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şaibeye yer verilmemesi gerektiğinin altını çizdi. İnsanların 19 senenin sonunda AK Partili belediyelerden sadece rutin işler değil daha fazla beklenti sahibi olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan ihalelerin de canlı olarak yayımlamalarını talep etti. 

Söz konusu yöntem CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından seçim vaadi olarak sunulmuş, seçimlerden sonra göreve gelmeleriyle beraber de uygulanmaya başlanmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@