Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AKM Opera Binası Açılış Tarihi Açıklaması

İstanbul'un simgeleri arasında yer alan AKM Binası yıkılarak büyük bir tadilata alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan AKM binası hakkında yeni açıklamada bulundu.

EMLAK HABERLERİ 25.05.2019 - 23:22 15.07.2021 - 00:15

İstanbul'un simgeleri arasında yer alan AKM Binası yıkılarak büyük bir tadilata alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan AKM binası hakkında yeni açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iftar davetlerine devam ediyor. Dolmabahçe Sarayı'nda bugün verilen iftar yemeğinde sanatçı ve sporcuları ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan yemek sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni AKM Binası Ne Zaman Açılacak?İftar davetinden sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'un yeni kültür merkezi olacak yeni AKM Binası hakkında da açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Fevkalade bir durum olmazsa 2021 yılında Taksim'deki eski adıyla AKM'yi inşallah opera binası olarak yetiştirmiş olacağız" diyerek kültür merkezinin 2021 yılında hizmete gireceğini söyledi. İstanbul'un Yeni Cazibe Merkezi Olacak Yeni AKM opera binası olarak hizmet verecek. Toplam 95 bin 600 metrekare kapalı alana sahip olan yeni bina 5 ayrı blokton oluşuyor.2 bin 1 opera salonu, 828 kişilik bir tiyatro salonu ve bunlara ait sahne kulis alanları yer alıyor. Ayrıca projede atölye ve depo alanları, bale çalışma odaları, kayıt stüdyoları, sanat galerileri, sergi salonları ve millet kıraathaneleri de yer alıyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@