Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye Kanal İstanbul Eleştirisi: Bunlara Kalsa Marmaray'da Avrasya'da 3. Köprü de Olmazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesine karşı çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'li milletvekillerine eleştirilerde bulundu.

EMLAK HABERLERİ 23.12.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesine karşı çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'li milletvekillerine eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul Projesi ile ilgili bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projeye eleştiride bulunan CHP'ye tepki gösterdi. CHP'YE KANAL İSTANBUL ELEŞTİRİSİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP kanadından gelen 'Kanal İstanbul Projesi'ni yaptırmayız' açıklamalarına değindi. Bu kapsamda müteahhitlere tehditler savurulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin bu müteahhtilere ihalelere katılmayın, katılırsanız biz iktidar olduğumuzda bu ihaleti iptal ederiz, dediğini söyledi. Açıklamalarının devamında sen zaten iktidara gelemeyeceksin diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siz yapılacak herşeyin önüne dikilen bir anlayışsınız, bu millet size iktidar vermez, ifadelerini kullandı.BUNLAR MARMARAY'A DA KARŞIYDIKonuşmasının devamında CHP'ye karşı eleştirilerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "Soruyorsun bir boğazımız var İstanbul boğazı, siz İndependent olayını unutuyor musunuz. O tanker 7 ay yanarken hiç sordunuz mu acaba neden böyle oldu. Zaman zaman yalılara bindiren kuru yük gemileri bunları görmüyor musunuz. Hepsinden öte Montrö Anlaşması Türkiye'ye ne kazandırmıştır, ne kaybettirmiştir hiç düşündünüz mü? İnanın böyle bir dertleri yok.Kanal İstanbul ile onlara bunu anlatacağız. Bunlara sorsan zaten Marmaray da olmazdı, Avrasya da olmazdı, üçüncü köprü de olmazdı. Yaptık mı yaptık."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@