Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı 23 Nisan Tarihli Özelleştirme Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararları 23 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan kararlarla özelleştirme kapsamına alınan taşınmazlar için verilen kararlar ve imar planı değişiklikleri duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı 23 Nisan Tarihli Özelleştirme Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Türkiye'de kamuya ait taşınmazların özelleştirilmesine dair kararlar tüm vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Resmi Gazete'nin 23 Nisan 2021 tarihli sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hakkında bazı kararlar yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan kararlar ile bazı taşınmazlara ilişkin olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yetkilendirildiği bildirilirken yapılan imar planı değişiklikleri de kamuoyuna açıklandı.

23 NİSAN 2021 ÖZELLEŞTİRME KARARLARI!

Özelleştirme kararları kapsamında mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye ait olan Ankara Beypazarı Hacıkara Mahallesi 626 ada 15 parsele ilişkin Nazım İmar Planı Değişikliği ile Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylandığı bildiirldi. Ayrıca bu kararın yerine getirilmesi konusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yetkili kılındığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı 23 Nisan Tarihli Özelleştirme Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı - Resim 1

Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye ait olan Eskişehir ili Alpu ilçesi Fevzipaşa Mahallesi 495 ada 3 ve 4 parsel ile Sivrihisar ilçesi Hızırbey Mahallesi 332 ada 275 parsele ilişkin Nazım İmar Planı Değişikliği ile Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylandığı, bu kararın uygulanmasında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yetkilendirildiği duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı 23 Nisan Tarihli Özelleştirme Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı - Resim 3

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan muğla ili Bodrum ilçesi ortakent Mahallesi 353 ada 15, 60, 61, 62, 64, 116, 134, 135 ve 137 parsellere yönelik onaylanan Nazım İmar Planı Değişikliği ile Uygulama İmar Planı Değişikliğine dair itirazların değerlendirildikleri açıklandı.

Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye ait olan Van İpekyolu Selimbey Mahallesi 791 ada 6 parsele ilişkin Nazım İmar Planı Değişikliği ile Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylandığı bildiirldi. Ayrıca bu kararın yerine getirilmesi konusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yetkili kılındığı açıklandı.

Mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait olan Yalova ili Çiftlikköy ilçesi Çiftlikköy Mahallesi 537 ada 15 parsele ilişkin Nazım İmar Planı Değişikliği ile Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylandığı bildiirldi. Ayrıca bu kararın yerine getirilmesi konusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yetkili kılındığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı 23 Nisan Tarihli Özelleştirme Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı - Resim 5

Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye ait olan Van ili İpekyolu ilçesi Yukarınorşin Mahallesi 1170 ada 3 parsele ilişkin Nazım İmar Planı Değişikliği ile Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylandığı bildiirldi. Ayrıca bu kararın yerine getirilmesi konusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yetkili kılındığı açıklandı.

Özelleştirme kararları arasında yer alan son karara göre mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait olan Aydın ili Didim ilçesi Mersindere Mahallesi 674 ada 9 parsel, 675 ada 2 parsel, 766 ada 4 parsel, 2283 ada 1 parsel, 2284 ada 1 parsel, 2285 ada 1 parsel ve 2286 ada 1 parsel numaralı taşınmazların özelleştirme programı kapsamına alınmasına karar verildi. Ayrıca bu taşınmazların özelleştirilme şekline dair karar verilirken özelleştirme işlemlerinin 31 Aralık 2015'e kadar tamamlanması gerektiği bildirildi.

ÖZELLEŞTİRME KARARLARINI DETAYLI ŞEKİLDE OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ