Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla Yeni Özelleştirme Kararları Resmi Gazete İle Yayımlandı!

28 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar (Karar Sayısı: 4648, 4649, 4650, 4651, 4652) yürürlüğe girdi. Özelleştirilen yerler nereleri?

Emlak Haberleri 28.10.2021 - 07:42 28.10.2021 - 08:07 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan yeni özelleştirme kararları 28 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan yeni kararlar kapsamında özelleştirme kapsamına alınmasına karar verilen bazı taşınmazların imar ve nazım planı değişikliği yapılırken bazı taşınmazların ise özelleştirem kapsamına alınması kararları yürürlüğe girmiş oldu. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar (Karar Sayısı: 4648, 4649, 4650, 4651, 4652) kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü ve Hazine Maliyesi adına kayıtlı olan Ankara Yenimahalle sınırları içerisindeki taşınmazın imar planı değiştirilmiş oldu. Yine Ankara Çayyolu sınırları içerisinde yer alan taşınmazın da imar planı değişikliği gerçekleştirildi. Yayımlanan özelleştirme kararları şu şekilde sıralandı:

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖZELLEŞTİRME KARARI 

Mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü ve Hazine Maliyesi adına kayıtlı olan Ankara Yenimahalle Akköprü sınırları içerisinde yer alan taşınmazın nazım imar planı değişikliği kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı ile Resmi Gazete ile yayımlandı. 

28-ekim-özelleştirme-kararlarıözelleştirme kararları 28 ekim 5özelleştirme kararları 28 ekim 1

MALİYE HAZİNESİ İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ KARARI 

Mülkiyeti maliye hazinesi adına kayıtlı olan Ankara Çankaya Çayyolu Mahallesi sınırları içerisinde yera alan taşınmazın nazım imar planı değişikliği kararı yayımlandı. 

28-ekim-özelleştirme-kararlarıözelleştirme kararları 28 ekim 2

MALİYE HAZİNESİ ARAZİSİ İÇİN İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ KARARI 

Mülkiyeti maliye hazinesi üzerine kayıtlı bulunan Sakarya Arifiye İlçesi sınırları içerisinde yer alan taşınmazın ilave nazım imar planı değişikliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoan tarafından imzalanarak Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

28-ekim-özelleştirme-kararlarıözelleştirme kararları 28 ekim 3

TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI ÖZELLEŞTİRME KARARI 

Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları üzerine kayıtlı bulunan Samsun Havza ilçesi Yeni Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmazın nazım imar planı değişiklikleri 28 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlandı. 

28-ekim-özelleştirme-kararlarıözelleştirme kararları 28 ekim 4

TEKİRDAĞ HAZİNE ARAZİSİ ve KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINMAZI ÖZELLEŞTİRME KARARI RESMİ GAZETE İLE YAYIMLANDI

Maliye hazinesi adına kayıtlı olan Tekirdağ Süleymaniye ilçesi Kumbağ Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaz ile  Karayolları Genel Müdürlüğü adına kayıtlı olan arsa ve bu arsa üzerinde bulunan taşınmazların özelleştirme kapsamına alınmasına karar verildi. 

28-ekim-özelleştirme-kararlarıözelleştirme kararları 28 ekim 5

Söz konusu özelleştirme işleminin 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanmasına karar verilirken satış, kiralama, işletme hakkının verilmesi gibi farklı çok sayıda seçenek sunuldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@