Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay' Kanal İstanbul Projesinin Etkilerini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gündeme ilişkin açıklamalarında Kanal İstanbul Projesine dair değerlendirmelerde bulundu.

EMLAK HABERLERİ 01.01.2020 - 17:38 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gündeme ilişkin açıklamalarında Kanal İstanbul Projesine dair değerlendirmelerde bulundu. Proje için endişesi olan vatandaşlara ilişkin açıklamalarda bulunan Fuat Oktay, projenin neden yapılması gerektiğine dair bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 2020 yılının ilk konu başlıklarına dair yapmış olduğu değerlendirmesinde Kanal İstanbul Projesi'ni ele aldı. DENİZ TRAFİĞİNDE MEYDANA GELEN KAZALARCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay proje ilişkin konuşmasının başında İstanbul Boğazından geçen gemilere dair bilgi verdi. 50 bin civarında gemiş geçişinin oldığunu ifade eden Futa Oktay bu gemilerin ağır tonajlı gemiler olduğunu ifade etti. Bu noktada yaşanan kazalara değinen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaşanan Independenta kazasını hatırlattı. Boğazın tehlikede olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kanal İstanbul ile ikinci bir alternatif oluşturulduğunu söyledi. Fuat Oktay konuşmasının devamında Kanal İstanbul Projesiyle oluşturulacak ikinci kanalın gemi geçişleri için daha avantajlı olacağını söyledi. Kanal İstanbul'un sadece gemiler için değil vatandaşlar içinde avantaj sağlayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay şu ifadeleri kullandı."Sadece gemiler için değil kendi vatandaşlarımız için de avantajından bahsetmiyoruz. Boğaz’da yaşayanlar için de avantajlı olduğu görülecek. Bunun projeleri yıllardır yapıldı. ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu) için 55 kurumdan alıyorsunuz. 55 kurum kılı kırk yararak bunun üzerinde çalışıyor, işin ilginci. Çevre ve Şehircilik Bakanımız da açıkladı; İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de projeye ilişkin olumlu görüşü var."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@