DASK'ta Zorunluluk Oranı Arttırdı, Zorunlu Deprem Sigortası Oranı Yüzde 57'ye Yükseldi!

Türkiye her geçen gün yeni bir deprem haberi ile sarsılmaya devam ederken büyük bir bölümü aktif fay hatları üzerinde kurulu olan şehirler için DASK poliçesi zorunlu hale getirilmişti.

DASK'ta Zorunluluk Oranı Arttırdı, Zorunlu Deprem Sigortası Oranı Yüzde 57'ye Yükseldi!

Türkiye her geçen gün yeni bir deprem haberi ile sarsılmaya devam ederken büyük bir bölümü aktif fay hatları üzerinde kurulu olan şehirler için DASK poliçesi zorunlu hale getirilmişti. Zorunlu deprem sigortası hakkında açıklama yapan DASK Koordinatörü Erdal Turgut zorunlu deprem sigortası yaptıran konut sayısının hızla arttığını belirterek oranın yüzde 57'ye ulaştığını söyledi.

DEPREMDE EVİ HASAR GÖRENLERE DASK ÜZERİNDEN 760 MİLYON TL HASAR ÖDEMESİ YAPILDI!

Sigortacılık sektöründe halen istenen oranlar elde edilememekle beraber DASK Koordinatörü Erdal Turgut depreme karşı 10 milyon konutu sigorta korumasına aldıklarını söyledi. "DASK Yaptıran Kazanıyor" isimli yeni bir kampanya başlattıklarını belirten Turgut “Elazığ ve İzmir depremlerinin ardından Zorunlu Deprem Sigortası’na ilgide artış oldu. DASK olarak depremlerin ardından ödemeleri hızla tamamlama hedefiyle çalışmalara başladık. 24 Ocak Elazığ depremi için 269 milyon TL ödeme yaptık. 30 Ekim İzmir depreminin ardından dosyaların yüzde 94’ünü sonuçlandırarak 266 milyon TL ödeme yaptık. Bugüne kadar yaptığımız toplam ödeme miktarı ise 760 milyon TL’ye ulaştı” diyerek rakamın yükselmeye devam ettiğini dile getirdi.

DEPREM HAFTASINA ÖZEL DASK KAMPANYASI BAŞLADI!

Hedeflerinin Türkiye'de bulunan tüm konutları DASK poliçesi ile güvence altına almak olduğunu belirten Erdal Turgut "Türkiye'nin büyük bir bölümü ne yazık ki yüksek deprem riski ile karşı karşıya. Depremi sadece olduğu anda ya da olduktan sonra değil olmadan önce hatırlamalı ve buna karşı önlemler almalıyız. Bizler DASK poliçesi ile vatandaşlarımıza düşük primlerle evlerini güvence altına alma fırsatı sunuyoruz. Zorunlu Deprem Sigortası bugün depreme karşı alınabilecek en etkili finansal önlemdir. Şu anda oranımız yüzde 57 ancak daha gidecek çok yolumuz var. Bu nedenle bizler deprem haftasına özel olarak ev sahiplerine sesleniyoruz ve henüz yaptırmayan kişilere DASK yaptıran kazanıyor adını verdiğimiz kampanyaya katılmaya davet ediyoruz" dedi.

SONRAKİ HABER