Dekorasyonun Olmazsa Olmazı 2022 Halı Trendleri!

Halı modelleri 2022 birbiri ardına görücüye çıkarken yeni sezonun trendleri ve moda renkleri ortaya çıktı. Halı seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Dekorasyon 27.02.2022 - 16:15 27.02.2022 - 16:17 Gülcan Özer

Evlerin en gözde mekanlarının vazgeçilmez parçası olan halılar için yeni sezonunun trendleri baştan şekillendi! Halı seçimi yapmak sunulan seçeneklerin son derece fazla olması nedeni ile zorlaşırken 2022 senesinde geçmişe döndüren antika halı tasarımları da dikkat çekti. 

Eskiye dönüş bu sene halı modasında da etkisini sürdürürken antika halı tasarımları izlerini taşıyan tasarımlar özellikle de kilim modellerinde kendisini oldukça hissettirdi. Oturma odası halı seçimi ise rengarenk tasarımların ağırlıklı olduğu bir kategori olarak öne çıktı. 

2022 HALI MODASI: BU SENE TREND OLAN TASARIMLAR HANGİLERİ?

Dekorasyonun çimentosu ve tasarımın bütünleştirici unsuru olarak kabul edilen halı tasarımları 2022 yılına özel olarak yenilendi. Halı seçimi konusunda bu sene kullanılacak olan odaya göre tercih yapılması gerekecek. Örneğin salon halısı 2022 modasında antika halı dekorasyonu öne çıkarken oturma odası halı seçimi için ise renkli tasarımlar öne çıkıyor. 

halı modelleri 2

Asimetrik kesimlere sahip olan rengarenk halılar bulundukları ortamın enerjisini yükseltirken mobilyaya göre halı rengi seçimi konusunda da müşterilere büyük kolaylık sağlıyor. 

halı modelleri 1

Yine oturma odasında birbirine kontrast küçük halı tasarımları da her zaman olduğu gibi bu sene de halı almak isteyen kişilerin tercihi olacak gibi gözüküyor. Halı almak isteyen kişiler tercihlerini bu yönde yapıyorlar. 

halı modelleri 3

Salon halısı seçiminde bu sene antika halı tasarımları ya da Osmanlı motifleri ile saray havası taşıyan halılar öne çıkıyor. Turkuaz rengi bu senede çok moda olacak gibi görünüyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@