Demir Fiyatları Düşüşte! Bir Ton Demir Hangi Şehir Kaç TL Oldu?

Demir ton fiyatları değer kaybetti. Mart ayının son 10 gününde demir fiyatlarında yaşanan değer kaybı ve bir ton kalın demir, bir ton ince demir fiyat listesi haberimizde.

Demir Fiyatları Düşüşte! Bir Ton Demir Hangi Şehir Kaç TL Oldu?

Hem küresel piyasalarda yaşanan son gelişmeler hemde yurtiçi dalgalanmalar demir fiyatlarını değişmesine neden oldu. Mart ayı başında yükselen demir fiyatları ayın son 10 gününe daha düşük bir seviyeden giriş yapıyor. İnce ve kalın demir fiyat listesini paylaşıyoruz.

DEMİR FİYATLARI DÜŞÜYOR

Demir fiyatları 2021 yılında dalgalı bir seyir izliyor. 2020 yılı genelinde sürekli değer artışı yaşayan ve maliyetlerin artmasına neden olan demir fiyatları bu trendini 2021 yılı başında da korudu. Ancak daha sonra oluşan yurtiçi ekonomik ortam ile demir fiyatları düşmeye başlamıştı.

Ocak ve Şubat aylarında değer kaybı yaşayan ve firmaların talep ettikleri noktaya doğru hareketlenen demir fiyatları daha sonra yeniden yükselmeye başladı. Birkaç hafta öncesine kadar bazı illerde 6.000 TL sınırına yaklaşan ince demir ton fiyatları Mart ayının son gününe ise 5.400 TL seviyesinden giriş yapıyor.

İL İL DEMİR TON FİYATLARI

Demir ton fiyatlarında yaşanan hareketlenmelerin ardından oluşan yeni fiyat tablosunu sizlerle paylaşıyoruz. İşte illere göre bir ton kalın demir ve bir ton ince demir fiyat listesi.

Ankara bir ton ince demir fiyatı: 5.450 TL - bir ton kalın demir fiyatı: 5 bin 350 TL

Karabük bir ton ince demir fiyatı: 5.400 TL - bir ton kalın demir fiyatı: 5 bin 300 TL

İskenderun bir ton ince demir fiyatı: 5.380 TL - bir ton kalın demir fiyatı: 5 bin 300 TL

İstanbul bir ton ince demir fiyatı: 5.560 TL - bir ton kalın demir fiyatı: 5 bin 480 TL

İzmir bir ton ince demir fiyatı: 5.325 TL - bir ton kalın demir fiyatı: 5 bin 250 TL

Samsun bir ton ince demir fiyatı: 5.600 TL - bir ton kalın demir fiyatı: 5 bin 500 TL

Gebze bir ton ince demir fiyatı: 5.425 TL - bir ton kalın demir fiyatı: 5 bin 350 TL

DEMİR FİYATLARI DÜŞMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Demir fiyatlarına ilişkin son gelişmeler Çin kaynaklı oldu. Çin'den demir üretimine ilişkin yeni adımlar gelirken yurtiçi piyasasında da farklı etmenler takip edilecek. Ekonomide atılan son adımların piyasalara ve demir fiyatlarına etki etmesi bekleniyor. Sektör temsilcileri önümüzdeki haftalarda bu etmenlerin beklentiler doğrultusunda ilerlemesi durumunda ise demir fiyatlarında yaşanan değer kaybının devam edebileceğini ifade ediyorlar.