Depremin Vurduğu Düzce'de DASK Talebinde Patlama Yaşandı!

Dün yaşanan Düzce merkez üslü deprem 6 şehirde büyük panik yaşanmasına neden olurken depremin ardından DASK poliçesi yaptırmak isteyen vatandaşlar sigortacıların yolunu tuttu.

Emlak Haberleri 18.11.2021 - 16:14 18.11.2021 - 16:14 Gülcan Özer

Ne yazık ki her deprem sonrası yaşanan benzer görüntüler Dücze depremi sonrasında bir kere daha ortaya çıktı. Zorunlu Deprem Sigortası olarak ta anılan DASK poliçesi için bir kere daha depremden sonra yoğun başvuru yapıldığı görüldü. 

Hatırlanacağı üzere dün merkez üssü Düzce olan bir deprem yaşanmış, deprem İstanbul ve Eskişehir başta olmak üzere 6 ilde büyük panik yaşanmasına neden olmuştu. Depremin yarattığı paniğin ardından sigorta poliçesi olmayan vatandaşlar sigorta şirketlerinin yolunu tuttu. 

DASK POLİÇESİ TALEBİNDE PATLAMA YAŞANDI! 

Şiddetli deprem ile sarsılan Düzce başta olmak üzere 6 ilde yaşayan vatandaşlar yaşadıkları şoku üzerlerinden atttıktan sonra sigorta şirketlerinin yolunu tuttu. Her deprem sonrasında yaşanan benzer görüntüler bir kere daha ortaya çıktı. 

Olası bir deprem halinde sigorta edilen taşınmazda hasar oluşması durumunda bu hasarı sigorta poliçesi üzerinden karşılayan DASK poliçeleri için Düzce'de yoğunluk yaşandığı görüldü. Düzce'de daha önce günlük 30-40 sigorta poliçesi yapıldığını belirten sigorta şirketleri depremin ardından bu sayının 100'ü geçtiğini söylediler. 

DASK SİGORTASI POLİÇESİ NE KADAR, KAÇ TL?

Konu hakkında açıklama yapan sigorta şirketi sahibi Ali Esen, DASK poliçesinin yıllık ücretinin 260 lira olduğunu belirtirken telefonlarının depremden sonra kilitlendiğini ve çok ciddi bir şekilde sigorta poliçesi talebi ile karşılaştıklarını söyledi. Sakarya'da 194 bin bina bulunduğu ve bunlardan 174 bin tanesinin DASK poliçesi olduğunu belirten Esen şehir olarak yüzde 90 oranına ulaştıklarını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@