Devlet’ten vatandaşa 960  TL’ye varan kira desteği!

Devlet kentsel dönüşümü desteklemek ve teşvik etmek için kentsel dönüşüm çalışma alanlarında kira yardımı ödemeleri gerçekleştiriyor. Böylelikle hem vatandaş mağdur olmuyor hem de kentsel dönüşüme hız kazandırılmış oluyor.

Emlak Haberleri 17.07.2019 - 21:04 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Devlet kentsel dönüşümü desteklemek ve teşvik etmek için kentsel dönüşüm çalışma alanlarında kira yardımı ödemeleri gerçekleştiriyor. Böylelikle hem vatandaş mağdur olmuyor hem de kentsel dönüşüme hız kazandırılmış oluyor.

Devlet kentsel dönüşümleri teşvik etmek için kentsel dönüşüm kapsamında yer alan vatandaşlara kira yardımı gerçekleştiriyor. Devlet böylelikle hem vatandaşların sıkıntı çekmesini engelliyor hem de kentsel dönüşümün hız kazanmasını sağlıyor. Kira yardımı ödemeleri şehirden şehire değişkenlik gösterse de aylık 595 TL ile 960 TL Arasında gerçekleşiyor.Devlet, SGK, SYDV, Çalışma Bakanlığı ve kamu kurumları aracılığıyla vatandaşın sorunlarına destek olarak çare oluyor. Bu çerçevede gerçekleştirilen desteklerden bir tanesi de kira yardımı ödemesi.* Peki nedir bu kira yardımı ödemesi nedir?* Kira yardımı ödemeleri nasıl yapılır, kimler başvurabilir?* Hangi ilde yaşayan vatandaşlara ne kadar kira ödenir?KİRA YARDIMI ÖDEMESİ ŞARTLARI NELERDİR?Kira yardımı ödemesi almak isteyen vatandaşların öncelikle sağlanması gereken bazı şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Kira yardımı almak için, kentsel dönüşüm çalışmaları ve faaliyetleri çerçevesinde evinden çıkmak zorunda kalan vatandaşlara yapılıyor. Kentsel  dönüşümü kapsamında kiraya çıkan vatandaşlara devlet kira yardımı gerçekleştiriyor. Kira yardımı kentsel dönüşüm kapsamında 18 ay boyunca rezerv yapı alanlarında dönüşüm çercevesinde ise 36 ay olarak ödeniyor.Altyapı ve Kentsel Dönüşüm müdürlüklerine ya da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri'ne dilekçe ile yapılan başvurular sonrasında kira yardımı alan vatandaşlar başvurularının onaylanmasının ardından kira yardımı alamaya başlıyor.ÖDEMELER DĞİŞKENLİK GÖSTERİYORKira yardımı ilden ile nüfus yoğunluğu ve diğer etkenlere göre belirleniyor. Ayrıca bu kira yardımı ödemeleri en az 595 Tl en fazla ilse 960 TL olarak ödeniyor.İŞTE İL İL LİSTE,595 TL Kira Yardımı Yapılan Şehirler;  Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tunceli, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis.675 TL Kira Yardımı Yapılan Şehirler: Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye, Düzce.755 TL Kira Yardımı Yapılan Şehirler: Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Sivas, Tokat, Zonguldak, Batman, Çanakkale.830 TL Kira Yardımı Yapılan Şehirler: Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Van.905 TL Kira Yardımı Yapılan Şehirler: Adana, Antalya, Bursa, Konya.960 TL Kira Yardımı Yapılan Şehirler: Ankara, İstanbul, İzmir.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@