Devremülk Dolandırıcıları İş Başında! Tatil Rezervasyonu Yaptıranlar Dikkat

Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarken tatil rezervasyonu yaptıracaklar için devremülk dolandırıcıları konusunda önemli uyarı yapıldı.

Emlak Haberleri 30.04.2019 - 13:35 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarken tatil rezervasyonu yaptıracaklar için devremülk dolandırıcıları konusunda önemli uyarı yapıldı. Detaylar haberimizde!

Hürriyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre devremülk dolandırıcıları iş başında! Ramazan Bayramı tatili 2019 yılında 9 güne uzatılırken tatil süresinin uzaması ile beraber vatandaşlar da tatil için ucuz kampanyalara yöneldi. Oteller Pahalı Olunca Vatandaş Çareyi Yazlık Evde Aramaya Başladı! Bu sene yabancı turistin rekor ilgi göstermesi ile beraber otel fiyatları rekor seviyelere çıkarken vatandaşta çareyi ucuz yazlık evlerde aramaya başladı. İnternetten kiralık devremülk ve kiralık yazlık ilanları rekor kırarken verilen sahte ilanlar da vatandaşın canını yıkıyor. Özellikle de sahibinden kiralık yazlık ilanları ile vatandaşa tuzak kuruluyor. Ucuz kiralık yazlık ilanları ile vatandaşı tuzaklarına çeken dolandırıcılar kapora isteyerek bu tutarı ceplerine indiriyor ve ardından telefonlarını kapatarak ulaşılamaz hale geliyor. Olan ise ucuz yazlık kiralamak için ödeme yapan vatandaşa oluyor. Rezervasyon Yaptırırken Dikkatli OlunKonu hakkında açıklama yapan TÜDEF Genel Başkanı Aziz Koçal vatandaşları uyararak "Kötü niyetli birtakım kimseler ve devre mülk satışı yapan bazı firmalar boş araziler, süslü reklamlar ve broşürlerle tüketiciyi mağdur edebiliyor. Alıcılar sıkıntıya düşüp cayma hakkını kullanmak istediklerinde firmalarca talepleri kabul görmüyor" dedi. Resmi Sözleşme YapınGayrimenkul hukuku uzmanı avukat Ecem Gedikkaya ise açıklamasında "Devre mülk sözleşmesinin tapuda resmi şekilde yapılması zorunlu.Devre mülk hakkı, satış vaadi şeklinde yapılıyorsa mutlaka noterde düzenleme şeklinde gerçekleştirilmeli. Aksi halde satıcı veya sağlayıcı ile tüketici arasında yapılan devre mülk sözleşmesi geçersizdir.Tüketici, devre mülk ve devre tatillerde sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir" diyerek vatandaşların dikkatli olmasını istedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@