Diamond of İstanbul Projesi İçin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Devreye Girdi!

Türkiye'nin Eyfel Kulesi sloganı ile 16 yıl önce Hattat Grubu tarafından hayata geçirilen Diamond of İstanbul projesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye girdi.

Emlak Haberleri 28.11.2019 - 12:57 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Türkiye'nin Eyfel Kulesi sloganı ile 16 yıl önce Hattat Grubu tarafından hayata geçirilen Diamond of İstanbul projesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye girdi. Maslak'da yer alan dev gökdelen inşaatı için 45 kat izni çıktı! Dikey mimari tartışmalarını alevlendirecek gelişmeler haberimizde!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından defalarca reddedilen ve imara aykırı olduğu gerekçesi ile inşaatı durdurulan Diamond of İstanbul projesi için son dakika açıklaması geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan plan kapsamında çeşitli nedenlerle yarım kalan rezidans, AVM ve otel gibi inşaatlar için tamamlanma imkanı sunuldu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi İle Gökdelenlerin Yüksekliği 45 Kata Çıktı! Sık sık yatay mimari vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan yeni kararname ile gökdelenlerin yüksekliği 45 kata çıkarıldı. Sözcü Gazetesi yazarlarından Özlem Güvemli tarafından yapılan habere göre "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı parsel için hazırlanan yeni imar planlarını Cumhurbaşkanlığı 1 No'lu Kararnamesi  kapsamında 19 Kasım 2019 tarihinde re'sen onaylayarak 27 Kasım günü askıya çıkardı.Plan raporunda parseldeki imar planlarının yapım ve mahkeme süreci anlatıldı. Son olarak Büyükdere Caddesi üzerindeki parsele ilişkin  2011’de onaylanan üst ve alt ölçekli imar planlarının  İstanbul 7. İdare Mahkemesince iptal edildiği kaydedildi. İptal işlemine ilişkin temyiz talebinin de  Danıştay 6. Dairesinin 10 Eylül 2018 tarihli kararıyla reddedildiği ifade edildi. Böyle parsel plansız kaldı." Hazırlanan raporda “Söz konusu alana ilişkin hazırlanan proje; Maslak bölgesinin ve aynı zamanda İstanbul ilinin değerine ve markasına büyük katkı sağlayacak nitelikte önemli bir yatırımdır” denilerek 2017 yılında düzenlenen proje ruhsatının geçerli olduğu belirtildi. Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@