Diyarbakır'da Petrol Arama Sahası İçin Acele Kamulaştırma Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Diyarbakır'da petrol arama sahasının yakınında bulunan bazı taşınmazlar için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı alındı! N.

EMLAK HABERLERİ 02.08.2019 - 09:23 15.07.2021 - 00:14

Diyarbakır'da petrol arama sahasının yakınında bulunan bazı taşınmazlar için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı alındı!

N.V. Turkse Perenco şirketi tarafından Diyarbakır'da gerçekleştirilmesi planlanan petrol arama ve petrol toplama işlemlerini kolaylaştırmak adına acele kamulaştırma kararı yayımlandı. 2 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan acele kamulaştırma kararı kapsamında Şahaban Petrol Kapanı ve Yolu, Güney Kurkan 5 ve 8 Lokasyon Yolu ve Boru Hattı ile Şahaban-Kayaköy Sahaları Arası Ulaşım Yolu, Boru Hattı ve Enerji Nakil Hattının İnşası Amacıyla Bazı Taşınmazların Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Acele Kamulaştırılmasına karar verildi. Diyarbakır Yenişehir ilçesi Sivritepe Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar devlet eli ile acele kamulaştırma kapsamına alındı. Diyarbakır Acele Kamulaştırma Kararı! N.V. Turkse Perenco Şirketinin Diyarbakır İlinde Sahip Bulunduğu ARİ/NTP/1050 Hak Sıra Numaralı Petrol İşletme Ruhsat Sahasında Yapılması Planlanan Şahaban 2 ve 3 Lokasyonları ile Lokasyon Yolları, Şahaban 11 Lokasyonu, Lokasyon ve Boru Hattı, Şahaban 14 Lokasyonu ve Petrol Toplama Merkezi, Şahaban Petrol Kapanı ve Yolu, Güney Kurkan 5 ve 8 Lokasyon Yolu ve Boru Hattı ile Şahaban-Kayaköy Sahaları Arası Ulaşım Yolu, Boru Hattı ve Enerji Nakil Hattının İnşası Amacıyla Bazı Taşınmazların Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1386) Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@