Dolar, Altınını Bozdurarak Ev Almak İsteyenlere Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 0.89 Faizle Konut Kredisi Verecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan konut kredisi müjdesi verdi, altınını, dolarını bozdurarak ev almak isteyenlere 0.89 faizli kredi verileceği ilan edildi. Sıfır ve ikinci el yeni konut kredisi kampanyası!

Emlak Haberleri 10.05.2022 - 09:40 10.05.2022 - 09:40 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik beklenen ucuz destek kredisi müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Açıklanan kredi paketlerinde sıfır konut kredisi ve ikinci el konut kredisi destekleri için şartlar belirlenmiş oldu. Yeni destek kredileri ile hem konut satışlarının hem de liralaşma stratejisinin desteklenmesi amaçlandı. 

Bu kapsamda açıklanan Genişletilmiş Konut Finansman Paketi kapsamında hem sıfır hem de ikinci el konut almak isteyen kişilere yönelik olarak dolar ya da altın bozdurarak ev peşinatı ödemeleri durumunda kalan tutar düşük faiz oranı ile destek kredisi ödenecek. Bu kampanya kapsamında ev sahibi olmak isteyen kişilere aranılan şartları yerine getirmeleri koşulu ile yüzde 0.89 faiz oranı ile destek kredisi verilecek. 

GENİŞLETİLMİŞ KONUT FİNANSMANI PAKETİ: YÜZDE 0.89 FAİZLE KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLERE VERİLECEK?

Başlatılan konut kredisi kampanyası kapsamında merak edilen detayları Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile açıkladı. Sahip olduğu altın ve doları bozdurarak konut peşinatı ödeyen kişilere devlet düşük faizli destek kredisi verecek. 

genişletilmiş konut finansmanı

Genişletilmiş konut finansmanı paketi diğer kredi paketlerinde olduğu gibi kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank tarafından verilecek. 3 bankanın bugün gün içerisinde resmi açıklama yaparak kredi paketinin detaylarını ilan etmesi ve kredi başvuru ekranını açması bekleniyor. Kredi başvuru şartları ise;

1 Nisan 2022 ve tarihinden önce konut değerinin en az yüzde 50'si tutarında döviz tevdiat hesabı ya da hurda altının Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası satımı ile karşılanması olarak açıklandı. Bu şartları taşıyan kişilere 2 milyon liraya kadar olan konutlarda 120 ay vadeli yüzde 0,89 faiz oranı ile konut kredisi verilecek.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@