Dolar İvmesi İle Demir Fiyatları Cep Yaktı! Ankara, İstanbul ve İzmir İnşaat Demiri Fiyat Listesi

Dolar kurunda yaşanan yükseliş ile beraber demir fiyatları yeni rekora uçtu, müteahhitlere şok yaşattı. İnşaat demiri fiyatları, hurda, cevher, kütük demir fiyatları, bugün demir kaç TL?

Emlak Haberleri 11.10.2021 - 11:40 11.10.2021 - 11:43 Gülcan Özer

Dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş pek çok sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de maliyetlerin artmasına neden oldu. Uzun süredir çimento fiyatları ve demir fiyatlarında yaşanan artış nedeni ile maliyet krizi yaşayan inşaat sektöründe ne yazık ki yeni zam haberleri gelmeye devam etti. 

Özellikle de döviz kurunda yaşanan yükselişten en çok etkilenen inşaat malzemeleri arasında yer alan demir fiyatları dolar kurunun 9 TL bandını zorlaması ile oluşan yukarı yönlü hareketlilikten olumsuz etkilendi. Demir fiyatları bir kere daha yükselirken yaşanan yükseliş devam eden projelerde maliyeti olumsuz etkiledi. 

11 EKİM 2021 PAZARTESİ DEMİR FİYATLARI LİSTESİ! BUGÜN DEMİR NE KADAR, İNŞAAT DEMİRİ KAÇ TL?

İnşaat demiri fiyatları yeni haftaya dolar kurunda devam eden yükselişin etkisi ile bir kere daha yönünü yukarıya çevirdi. Yurt içerisinde inşaat demiri iç piyasa fiyatı 680 - 690 dolar seviyesinde seyretmeye devam ederken gün içerisinde dolar kurunda yaşanan hareketliliğin etkisi ile demir fiyatları yükseldi. 

690 Dolar + KDV olarak uygulanan inşaat demiri fiyatları için yukarı yönlü seyrinin Çin' de sona eren resmi tatil sonrası izleyeceği rota takip edilecek. Uluslararası piyasalarda demir cevheri ve hurda demir fiyatları yükselirken bu yükseliş inşaat ve kütük demir fiyatlarını da yukarıya taşıdı. 

illere-göre-demir-fiyatları-listesi

Yaşanan yükselişin ardından 8'lik inşaat demiri satış fiyatı İstanbul'da 7 bin 460 TL, Ankara'da 7 bin 480 TL ve İzmir'de ise 7 bin 355 TL olarak gerçekleşti. Kütük demir fiyatı 635 dolar + KDV ve demir fiyatı ise 7 bin 358,98 TL olarak işlem görmeye devam etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@