Dolar Kuru İnşaat Sektörünü Vurdu, Fiyatlar Güncellendi! İşte İnşaat Demiri Yeni Fiyatları Ve Günlük Piyasa Analizi!

Dolar kurunda meydana gelen dalgalanmalar inşaat sektörünü vurmaya devam ediyor. İnşaat demiri fiyatları bugün yine yükseldi. İşte İstanbul, Ankara, İzmir inşaat demiri fiyat listesi...

Emlak Haberleri 13.12.2021 - 18:39 13.12.2021 - 18:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinde yaşanan negatif gelişmeler inşaat sektörünü zor durumda bırakmaya devam ediyor. Döviz kurlarında meydana gelen tüm yükselişler inşaat yapı malzemelerinin fiyatlarına zam olarak eklenmeye devam ediyor. Özellikle yurt dışı piyasalarda dolar kuru üzerinden fiyatlanan inşaat demiri fiyatları hızlı bir şekilde yükselmeyi sürdürdü. İnşaat demiri fiyatları ne kadar oldu? Günlük inşaat demiri piyasa analizinde hangi detaylar var? 

İNŞAAT DEMİRİ GÜNLÜK PİYASA ANALİZİ

İnşaat demiir piyasasında bugün oldukça hareketli bir gün meydana geldi. Dolar kurunun geniş bir bant aralığında dalgalanmasından dolayı fabrikalar inşaat demirinin ton fiyatını ortalama KDV hariç 720 Dolar ile 740 Dolar arasında belirlediler. İç piyasada ise yüksek fiyatlamadan dolayı alıcıların temkinli hareketleri dikkat çekti. İnşaat demiri piyasasında tüccarlar gün içerisinde sınırlı bir satış gerçekleştirirken talep azalması net bir şekilde görüldü. Dolar kurunun akşam saatlerinde geri çekilmesi ile fiyatlar düşse de yüksek fiyatlama şartları halen daha inşaat demiri piyasasında etklili olmayı sürdürüyor.

İNŞAAT DEMİRİ FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENTİSİ ERTELENDİ Mİ?

İnşaat demiri piyasasında küresel gerekçelerle bir fiyat düşüşü bekleniyordu. bu beklentinin Aralık ayı boyunca geçerli olacağına dair sektörel analizler yapılıyordu. Ancak dolar kurundaki hareketler bu beklentilerin ertelenmesine neden oldu. Dolar bazında fiyat düşüşleri gerçekleşse de Türk lirası cinsinden fiyatlamada yükselişler inşaat maliyetlerini demir tarafında arttırmayı sürdürüyor.

ANKARA, İSTANBUL, İZMİR İNŞAAT DEMİRİ GÜNCEL FİYAT LİSTESİ

İnşaat sektörünün ana yapı malzemelerinden olan inşaat demiri fiyatlarının son güncel fiyatlaması merak ediliyor. İşte şehir şehir inşaar demiri fiyat listeleri...

İstanbul İnşaat Demiri Fiyatları

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.660 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.780 TL

Ankara İnşaat Demiri Fiyatları 

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.500 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.700 TL

Karabük İnşaat Demiri Fiyatları 

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.400 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.600 TL

İskenderun İnşaat Demiri Fiyatları 

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.500 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.660 TL

İzmir İnşaat Demiri Fiyatları 

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.400 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.550 TL

Samsun İnşaat Demiri Fiyatları 

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.600 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.720 TL

Tekirdağ İnşaat Demiri Fiyatları 

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.600 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.720 TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@