Dolar Zammına Ters Köşe! İcralık Daireler Ölü Fiyatlara Satış Listesinde

İcra kapsamında konut satışları yapılacak. 25 Kasım tarihinden itibaren geçerli olan ilanlar kapsamında Türkiye'nin 81 şehri için duyurular var. İlk satış fiyatları ise piyasaya göre çok ucuz.

Emlak Haberleri 25.11.2021 - 10:56 25.11.2021 - 10:56 Mustafa KARAGÖZ

Konut fiyatlarının dolar kuruna bağlı olarak yükselmesinin ardından ev arayışı içerisinde olanlar alternatif satış yöntemlerine yöneliyorlar. 

Geçmiş dönemde çok ilgi görmeyen icradan satılık konutlar artık vatandaşların takibinde. İcradan satılık ev almak isteyenler için güncel listeleri ve fiyat tablosunu aktarıyoruz. 

EV ALMAK İSTEYENLER İÇİN TÜM LİSTE

İcradan satılık konut almak isteyenlerin ilk tercih nedenleri fiyat oluyor. İcra kapsamında olan konutlarda yüzde 20'lik bir daha ucuz fiyat olanağı mümkün. Ancak her daire için geçerli değil. Daha uygun fiyata ev almak isteyenler için bizlerde emlak365.com olarak hangi konutun hangi şehirde kaç TL'ye satıldığını araştırdık. 

Basın İlan Kurumu'nda yer alan satış listesine göre icradan satılık evler; dairenin bulunduğu ilçenin konut fiyatlarına, evin büyüklüğüne ve yapılı olmasına, binanın yaşına, krediye uygunluk durumu ve bulunduğu muhite göre şekilleniyo. Genel olarak ise icradan ev fiyatları serbest piyasaya göre daha düşük oluyor. 

İl, Konut Bilgisi ve Fiyat Tablosu

İcradan ev almak isteyenler için toplam satılık ilan sayısı apartman dairesi için 1857 adet. Bunun dışında dubleks ve çatı piyesli daire satışı için 258 güncel duyuru bulunuyor. Müştemilatlı ev ve bahçesi için 74, avlulu kargir ev için 198, müstakil ev için ise 74 duyuru var. 

Aşağıda yer alan tabloda ilk olarak evi satacak olan kurum yer alır. Daha sonra daireye dair kısa vilgi ve muhammen ilk satış rakamı bildirilir. İlan edilen tarih ise ilk açık artırma tarihidir.

4-43-42-71-8

Yukarıda yer alan tablolar basın ilan kurumundan alınmıştır. İlanların tamamına kurumun web sitesi üzerinden ulaşılabilir. Bunun dışında kendi şehri için ev arayanlar yada farklı özelliklere göre sıralama yaparak uygun ev bulmak isteyenler yine Basın İlan Kurumu'nun tablosunda filtreleme özelliği ile ev arayabilirler. 

İCRADAN EV ALIMI NASIL OLUR? HİÇ ALMAYANLAR EV ALIMI İÇİN NE YAPACAKLAR?

İcra kapsamında satış listesinde yer alan evler internet üzerinden duyurulur. İstekliler ilk olarak yukarıda anlattığımız şekilde satılık ev duyurularına ulaşacaklar. Ardından kendisine uygun ev bulanlar e-ihale üzerinden internetten tekliflerini verebilecekler. İcradan ev alımları için istekliler açık artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar ( esatis.uyap. gov.tr ) adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek. Sürece dair tüm işlemler uyap sistemi üzerinden tamamlanabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@