DSİ Kahramanmaraş Arazi Toplulaştırması Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

DSİ arazi toplulaştırması yapmaya devam ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Kahramanmaraş 'ta arazi toplulaştırma yapılacağı duyuruldu.

EMLAK HABERLERİ 15.05.2019 - 07:59 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

DSİ arazi toplulaştırması yapmaya devam ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Kahramanmaraş 'ta arazi toplulaştırma yapılacağı duyuruldu.

15 Mayıs 2019 tarihli Resmi Gazete ile Devlet Su İşleri Kahramanmaraş'ta arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri hakkında yeni kararlar aldığını duyurdu. Kahramanmaraş İlinde Bulunan Bazı Yerlerde Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1108)Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçeleri DSİ Arazi Toplulaştırması Yapılacak Olan Yerlerin Listesi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Ferhuş Mahallesi / Beldesi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Urumoğlu Sivricehöyük Mahalesi / Beldesi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kapıçam Mahalesi / Beldesi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Fituşağı Mahalesi / Beldesi Kahramanmaraş Onikişubat Önsen Mahalesi / Beldesi Kahramanmaraş Onikişubat Türkoğlu Araplar Mahalesi / Beldesi  Kahramanmaraş Onikişubat Hayrullah Mahalesi / Beldesi Arazi Toplulaştırma Nedir?Arazi toplulaştırması; Çeşitli nedenlerle ekonomik olarak tarımsal faaliyetleri yapmaya imkan vermeyecek biçimde veya toprak muhafaza ve zirai sulama tedbirlerinin alınmasını güçleştirecek derecede parçalanmış, dağılmış, bozuk şekilli parsellerinbir araya getirilerek daha düzenli parseller halinde tarla içi geliştirme hizmetleri ile birlikte modern tarım işletmeciliği esaslarına ve sulama hizmetlerinin geliştirilmesi için en uygun biçimde birleştirilmesi, şekillendirilmesi ve yeniden düzenlenmesi işlemine denilir. Arazi Toplulaştırması Neden Yapılır?Bölgede ki kadastronun yenilenmesi amacı ile yapılır. Bu sayede tarımsal üretimin verimliliğinin artması amaçlanır. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@