Dünya Bankası Türkiye'ye 500 Milyon Euroluk Yeni Kredi Paketi!

Dünya Bankası kentlerde sürdürülebilir kalkınma amacı ile Türkiye'ye 500 milyon Euro yeni finansman desteği sağlayacağını duyurdu.

EMLAK HABERLERİ 27.05.2019 - 12:49 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Dünya Bankası kentlerde sürdürülebilir kalkınma amacı ile Türkiye'ye 500 milyon Euro yeni finansman desteği sağlayacağını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Kentlerde sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak amacı ile Dünya Bankası tarafından Türkiye'ye 500 milyon Euro finansman desteği sağlanacağı açıklandı. Kentlerin Gelişmesi İçin 500 Milyon Euro Kaynak Olarak Kullanılacak!Şehirlerin toplu ulaşım, su dağıtımı, atık yönetimi, enerji verimliliği, itfaiye hizmetleri ve sosyal hizmetler alanlarındaki gelişmeleri sürdürmek amacı ile Dünya Bankası Türkiye'ye 500 milyon euroluk yeni bir finansman desteği vereceğini duyurdu. Belediye yatırımlarının finansal desteğinde kullanılmak üzere verilen yeni 500 milyon euroluk paket Cuma günü yayımlanan bülten ile duyuruldu. Konu hakkında açıklama yapan Dünya Bankası'nın Türkiye Ülke Direktörü Auguste Kouame, "Türkiye'nin büyüyen kentleri giderek artan iklim ve felaket riskleriyle karşı karşıya.Bu riskler Türk vatandaşlarının yaşamının iyileştirilmesi ve hizmetlerin ulaştırılması için geniş bir yelpazede sürdürülebilir ve dayanıklı altyapı gerektiriyor" dedi. Elde edilen yeni 500 milyon euroluk kaynak kentlerin gelişmesi ve çevre açısından büyük önem taşıyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@