e Devlet Üzerinden Adım Adım TOKİ 100 Bin Sosyal Ucuz Sosyal Konut Başvuru Rehberi (VİDEOLU ANLATIM)

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi 2020 ucuz ev başvuruları için geri sayım hızlandı. Peki, e devletten TOKİ başvurusu nasıl yapılır, 100 bin ucuz sosyal konut hangi ilçelerde yapılacak, alt gelir başvur şartları neler, kimler ucuz ev alacak?

EMLAK HABERLERİ 30.12.2019 - 17:07 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi 2020 ucuz ev başvuruları için geri sayım hızlandı. Peki, e devletten TOKİ başvurusu nasıl yapılır, 100 bin ucuz sosyal konut hangi ilçelerde yapılacak, alt gelir başvur şartları neler, kimler ucuz ev alacak?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde başvuru rekoru kırıldı. Deyim yerindeyse vatandaş ucuz konuta akın etti. TOKİ KONUT BAŞVURUSU E DEVLETTEN NASIL YAPILIR? İlk olarak e devlet şifresi ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yapın. E Devlet şifreniz yoksa bankaların internet şubesi üzerinden de e devlet portalına geçiş yapma imkanınız bulunuyor. Siteye giriş yaptıktan sonra arama bölümüne TOKİ yazın ve sorgula butonuna basın. Gelen yeni ekranda TOKİ Yeni konut  / iş yeri başvurusu butonunu basın ve gelen yeni ekranda devam eti tıklayın. 

Gelen yeni ekranda yeni başvuru yazılı yeri seçin. Gelen yeni ekranda il seçeneğini belirleyerek bavur butonunu tıklamanız durumunda başvurunuzu sonuçlandırabilirsiniz... 

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURU ŞARTLARI NELER?2020 yılında ucuz ev sahibi olmak için TOKİ sosyal konut projesinden yararlanmak isteyen kişilerin;Türk vatandaşı olması, Projenin bulundğuu il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması ya da projenin bulunduğu il ve ilçe nüfusuna kayıtlı olması (söz konusu şart sadece 2+1 konutlar için aranmakta olup 3+1 orta gelir grubu konutlarda aranmamaktadır)TOKİ projelerinden daha önce konut satın almamış olmak, Başvuruda bulunan kişinin kendisine, eşine ya da velayeti altında olan çocuklarına ait konut bulunmaması Aylık hane halkı geliri toplamının en fazla net 5 bin 500 lira olması yani bu rakamı aşmaması (İstanbul için 6 bin lira olarak uygulanacak)Başvuruda bulunulduğu tarih itibari ile en az 25 yaşında olmak.Detaylar, kura tarihleri ve kura sonuçları her zaman olduğu gibi yine ilk olarak emlak365.com sitesi tarafından ulaştırılacak olup anlık olarak haberdar olmak isterseniz;İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZTOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT FİYATLARI KAÇ LİRA, KURA TARİHİ NE ZAMAN, KURA ÇEKİLİŞLERİ TARİHİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?TOKİ 2+1 Sosyal Konut Alt Gelir Grubu Ev Fiyatları en düşük 140 bin lira, en yüksek 180 bin lira, TOKİ 3+1 Sosyal Konut Alt Gelir Grubu Ev Fiyatları en düşük 160 bin lira, en yüksek 210 bin lira olarak açıklandı. Söz konusu konutlar 240 ay vadeli olarak düşük peşinatla satılacak, vatandaş kira öder gibi ev sahibi olacak. TOKİ kura tarihleri son başvuru tarihinin dolmasının ardından kurum tarafından açıklanacak olup emlak365.com sitemiz tarafından da açıklanır açıklanmaz hemen takipçilerimize iletilecektir. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@