Ege Bölgesinde Kullanılmayan Araziler Tarıma Kazandırılıyor!

DSİ arazi toplulaştırma kararları ile kullanılmayan arazileri tarıma kazandırmaya devam ediyor. Ege bölgesinde yer alan 45.564 hektar arazi tarıma kazandırılıyor!

EMLAK HABERLERİ 08.05.2019 - 18:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

DSİ arazi toplulaştırma kararları ile kullanılmayan arazileri tarıma kazandırmaya devam ediyor. Ege bölgesinde yer alan 45.564 hektar arazi tarıma kazandırılıyor!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yazılı bir açıklama yayımlayarak kullanılmayan atıl durumdaki arazileri tarıma kazandırmak için çalışmalara devam ettiğini duyurdu. DSİ arazi toplulaştırma kararları ile aralarnıda İzmir, Uşak ve Manisa illerinin yer aldığı Ege Bölgesi'nde yer alan 45 bin 564 hektar büyüklüğe sahip olan alanın tarıma kazandırıldığı açıklandı. Parçalanmış Araziler Arazi Toplulaştırma Kararı İle Bütünleştiriliyor! Çeşitli nedenlere bağlı olarak ayrılan ve artık tarım yapmaya elverişsiz hale gelen araziler DSİ tarafından arazi toplulaştırma işlemleri ile yeniden bir araya getiriliyor. Konu hakkında açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın yapılan yasa değişikliği ile beraber arazi toplulaştırma yetkisi için DSİ'nin yetkilendirildiğini hatırlatırken farklı pek çok şehirde çalışmalara devam edildiğini söyledi. Mevlüt Aydın özellikle İzmir, Aydın, Uşak ve Manisa'da tarım arazilerini arttırmak amacı ile çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Aydın 3 şehirde toplam 45 bin 564 hektar alanı toplulaştırma yaptıklarını hedeflediklerini söyleyerek "İzmir'deki 16 bin 994 hektar arazinin 10 bin 700 hektarlık kısmındaki çalışmalar tamamlandı. 24 mahallede de tapu tescilleri bitirildi.Manisa'da ise eş zamanlı 2 farklı bölgede devam eden çalışmalar toplam 18 bin 434 hektarlık alanda yürütülüyor. Uşak'ta ise 10 bin 136 hektarlık araziyi kapsayan çalışmalar sürüyor ve 10 köyün 5'inde tapu tescilleri tamamlandı" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@