TMSF Satışları Sürüyor! Aksüt Tarım ve ALB İnşaat Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satışa Çıktı

14 Temmuz 2022 Tarihli ve 31893 Sayılı Resmi Gazete ile TMSF Ak-Süt/ALB Ticari ve İktisadi Bütünlüğü” Satış Komisyonu Başkanlığından yayımlanan ilan kapsamında satış kararı alındı.

TMSF Satışları Sürüyor! Aksüt Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satışa Çıktı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu “Ak-Süt/ALB Ticari ve İktisadi Bütünlüğü” Satış Komisyonu Başkanlığı tarafından 14 Temmuz 2022 Tarihli ve 31893 Sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında TMSF Aksüt Tarım ile ALB İnşaat ticari ve iktisadi bütünlüğünü satışa çıkarma karar aldı. Hatırlanacağı üzere TMSF her iki şirkete de kayyum olarak atanmıştı. 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (“Fon”) kayyım olarak atandığı Ak-Süt Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ ile ALB İnşaat Tarım Hayvancılık Sanayi Ticaret Ltd. Şti. böylelikle ticari ve iktisadi bütünlük olarak satışa sunuldu. Ak-Süt/ALB Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”nün muhammen bedeli 131 milyon 700 bin TL olarak belirlendi. 

TMSF SATIŞ DUYURULARI: AKSÜT / ALB TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜĞÜ SATIŞA ÇIKTI! 

14 Temmuz tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan karar kapsamında Ak-Süt Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ şirketi ile ALB İnşaat Tarım Hayvancılık Sanayi Ticaret Ltd. Şti 'ne ait olan mal, hak ve varlıklar satışa sunuldu. Her 2 şirkete ait olan ticari ve iktisadi bütünlüğün satış fiyatı 131 milyon 700 Bin TL olarak ilan edildi. 

TMSF Satışları Sürüyor! Aksüt Tarım ve ALB İnşaat Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satışa Çıktı

TMSF Satışları Sürüyor! Aksüt Tarım ve ALB İnşaat Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satışa Çıktı - Resim : 2

TMSF Satışları Sürüyor! Aksüt Tarım ve ALB İnşaat Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satışa Çıktı - Resim : 3

TMSF ilgili iktisadi bütünlük satış işlemini 23 Ağustos 2022 tarihinde saat 14:30'da TMSF'nin Büyükdere Cad. No: 143 Esentepe/ İSTANBUL adresindeki Konferans Salonunda gerçekleştirecek. Kapalı zarfla alınan teklifler açıldıktan sonra açık artırmaya hak kazanan teklif sahiplerinin listesi oluşturulacak. Ardından yapılacak olan açık artırma oturumu ile en yüksek teklif sahibi satın alma hakkını elde edecek.