'Yeni Tip İmar Yönetmeliği'nden Stüdyo Daire Kararı

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, ‘Yeni Tip İmar Yönetmeliği’nde yer alan 1+0 daireler hakkında değerlendirmelerde bulundu.
'Yeni Tip İmar Yönetmeliği'nden Stüdyo Daire Kararı

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, ‘Yeni Tip İmar Yönetmeliği’nde yer alan 1+0 daireler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İnşaat sektörüne, ‘Yeni Tip İmar Yönetmeliği’ geliyor. Yeni yapılacak olan yenilikler arasında en çok dikkat çeken konulardan biri 1+0 stüdyo dairelerin artık yasaklanacağı ön plana çıktı.

Gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, ‘Yeni Tip İmar Yönetmeliği’nde yapılacak değişiklikler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

En Küçük Daireler 28 Metrekare Olacak

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Türk insanının 1+0 stüdyo dairelerini kullanışsız bulduğunu dile getirdi.

Yeni yönetmelik ile 1+0 dairelerin yapımının yasaklandığını ve en küçük dairelerin 28 metrekare olması yönünde karar alındığını söyleyen Osman Yıldırım; "Stüdyo daireler dünyadaki örneklerinin aksine Türkiye’de çok ilgi görmedi. Türk insanı küçük de olsa 1+0 kültürüne sıcak bakmadı. Bu nedenle alanların daha doğru kullanılacağı 1+1 evlerin projelerde yer almasının daha doğru olduğunu düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Osman Yıldırım, Yıldırım Yapı Grubu’nun projelerinde her ihtiyaca uygun büyüklükte konut tipleri sunduğunu dile getirdi. Projelerinde eskiden de 1+0 daire bulunmadığını ve bunun yerine daha kullanışlı olan 1+1 planlı evler yaptıklarını belirtti.

Yıldırım Yapı Grup

Yıldırım Yapı Grubu, Yıldırım İnşaat ismi ile 1972 yılında sektöre giriş yaparak, dinamik ve yenilikçi yapısı ile 45 yıldır yapı ve inşaat sektöründe varlığını sürdürüyor.

Yıldırım Yapı Grubu kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yıldırım’ın temellerini attığı Yıldırım Yapı Grubu etkin yapısıyla her dönemde sektörde fark yarattı. 1985 yılında Yıldırım Mühendislik ve Mimarlık, 1987 yılında Kubilay İnşaat, 1995 yılında Cansu İnşaat ve Doğa Ürünleri, 2000 yılında da Eylül Aydınlatma ve İnşaat şirketleriyle büyümeye devam etti.