Emlak Katılım Bankası Devreye Girecek, Ev Fiyatları Yüzde 60 Ucuzlayacak!

Ev alacaklar, ev sahibi olmak isteyenler dikkat! Emlak Katılım Bankası konut fiyatlarını yüzde 60 ucuzlatacak yeni bir hamleye hazırlanıyor. Konut fiyatları ucuzlayacak, dar gelirli aileler, asgari ücretli çalışanlar, emekliler ev sahibi olacak!

EMLAK HABERLERİ 24.08.2019 - 22:30 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Ev alacaklar, ev sahibi olmak isteyenler dikkat! Emlak Katılım Bankası konut fiyatlarını yüzde 60 ucuzlatacak yeni bir hamleye hazırlanıyor. Konut fiyatları ucuzlayacak, dar gelirli aileler, asgari ücretli çalışanlar, emekliler ev sahibi olacak!

Emlak Katılım Bankası ile Milli Emlak ile beraber çalışacak arsa maliyetini yarı yarıya düşürecek yeni bir sistem geliştirecek. Kurulan yeni sistem sayesinde arsa fiyatları yarı yarıya azalacak konut fiyatları bu sayede yüzde 60 oranında ucuzlayacak. İnşaat Maliyetleri Azalacak, Konut Fiyatları Düşecek  Emlak Katılım Bankası tarafından kurulacak olan Tedarikçi Zinciri Finansman Sistemi sayesinde inşaat sırasında öngörülemeyen fiyat artışları engellenecek. Arsa fiyatlarını ucuzlatacak yeni sistem sayesinde konut fiyatları en az yüzde 60 oranında düşecek. Emlak Katılım Bankası Başkanı Deniz Aksu kurmuş oldukları sistemi anlatarak "Yapılacak birkaç modellemeyle, arsa maliyetinde yüzde 30, pazarlamada yüzde 15, tedarikçi sistemiyle de yüzde 20 tasarruf sağlanırsa, vatandaş konutunu yüzde 60 ucuz alabilir" diyerek konut fiyatlarının yüzde 60 oranında düşeceğini söyledi. İnşaat Maliyetleri Düşecek! Deniz Aksu "İmalat süreci uçtan uca planlanabilir. İyi bir planlama yapılırsa, uygun fiyata yapı malzemesi alınabilir, girdiler piyasa riskinden arındırarak oluşturulabilir. Örneğin inşaat maliyetlerinin yüzde 70-80 kısmı sabitlenebilir.Bu konuda, 'Tedarikçi Zinciri Finansman Sistemi' oluşturduk. Sistem şöyle işleyecek: Diyelim ki, 100 milyon liralık bir proje var. Buradaki tedarikçiler belli... Konut geliştiricisi orkestra şefi gibi alt taşeronlarını ihale yoluyla belirler, teminatlarını alır, işi verir.Zamanlamasını da o planlar. Eğer proje geliştiricinin kredibilitesi yüksekse, biz karışmayacağız, tedarikçi seçimini inşaatçı yapacak. Eğer düşükse biz bakacağız. Her bir tedarikçiye tarif ettik, sistem onlara limit verecek. Kredi riski bertaraf edildiği için fiyatlama da sabit olacak.Dolayısıyla maliyet öngörülebilir bir yapıya dönüşecek. Önceden satın almaları fiyatını sabitleyecek enstrümanlarla yaptığınız zaman 100 milyonluk proje gerçekten 100 milyona mal edilmiş olacak. Şu anda bizim en çok karşılaştığımız nokta, demir alınacağı zaman fiyat fırlamışsa maliyetler öngörülemez oluyor. Bu sistem onu engelleyecek" dedi. İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@