Emlak Konut Galatasaray Riva Projesi İçin Tasfiye Kararı Aldı!

Emlak Konut ile Galatasaray arasında yaşanan gerginlik tasfiye süreci ile devam ediyor. Yaşanan sorunlar nedeni ile Emlak Konut Galatasaray Riva projesi için tasfiye kararı aldığını KAP aracılığı ile kamuoyuna duyurdu.

İstanbul Konut Projeleri 27.09.2019 - 15:00 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Emlak Konut ile Galatasaray arasında yaşanan gerginlik tasfiye süreci ile devam ediyor. Yaşanan sorunlar nedeni ile Emlak Konut Galatasaray Riva projesi için tasfiye kararı aldığını KAP aracılığı ile kamuoyuna duyurdu.

Emlak Konut ile Galatasaray arasında yaşanan anlaşmazlık çözülemedi ve Emlak Konut projeyi tasfiye etti. İlk Açıklama 13 Eylül Tarihinde Yapılmıştı! Emlak Konut GYO tarafından proje hakkında ilk tasfiye açıklaması 13 Eylül tarihinde yapılmış ve Emlak Konut "Galatasaray Spor Kulübü Derneği mülkiyetinde bulunan Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde kain taşınmazlar ile Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde kain taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Şirketimiz arasında 2016 yılında imzalanan protokollerin feshi süreci başlatılmıştır" ifadelerine yer verilmişti. Galatasaray Başkanı "Çözeceğiz" Demişti! Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz yaşananlar sonrası divan kurulunu toplamış ve sorunu çözeceklerini söylemişti. Cengiz son yapmış olduğu açıklamasında Galatasaray'ın taşınacağı arsa üzerinde işgaliyetin söz konusu olduğunu, bunun bakanlık tarafından çözülmesi gerektiğini söylemiş, yaşanan mağduriyetin Emlak Konut ve yüklenici firma kadar kendilerini de etkilediğini söylemişti. Mustafa Cengiz açıklamasında "Riva'da Düşler Vadisi projesi yürümekte. Müthiş konutlar yapılıyor, orada müthiş bir oluşum var.Problem Florya'ya taşıyamamak. Devletimiz ve biz görüşmelerimize sıkı şekilde devam ediyoruz. Emlak Konut'la sorunun çözümü için bir noktaya geldik. O sorunu da bugün yarın halledeceğiz. Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum" diyerek sorun çözülecek mesajı vermişti. Emlak Konut Florya Projesi Tasfiye Açıklaması"Şirketimiz projelerinden İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi tasfiye edilmiştir" 

Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@