Emlak Yatırımı Yapmak İsteyenlerin Yeni Gözdesi Karadağ Oldu!

Türklerin yurt dışındaki emlak yatırımı için yeni gözdesi Karadağ oldu. Son dönemde ünlülerin de gözdesi olan Karadağ için Türklerin ilgisi artıyor. Detaylar haberimizde!

Yatırım Rehberi 13.11.2019 - 13:40 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Türklerin yurt dışındaki emlak yatırımı için yeni gözdesi Karadağ oldu. Son dönemde ünlülerin de gözdesi olan Karadağ için Türklerin ilgisi artıyor. Detaylar haberimizde!

Türkiye'ye olan yakınlığı ile dikkat Çeken Karadağ, Avrupa Birliği üyesi olması beklentisi ile yurt dışında ev almak isteyenlerin gözdesi oldu. Yatırım yapmak isteyen kişilerin alımları ile Karadağ'da emlak yatırımı yapan kişilerin oranı rekor seviyeye ulaştı. Türk Yatırımcıların Emlak Yatırımı 3 Yılda 39 Kat Arttı! Adriyatik ülkeleri arasında yer alan Karadağ (Montenegro) son 3 yıldır Türkler'den yoğun ilgi görüyor.Emlak yatırımı yapmak isteyenlerin alımları ile Karadağ'da emlak yatırımı yapan kişilerin alımları ile son 3 yılda yüzde 39 artış yaşandı. Konu hakkında Haber Türk gazetesine açıklama yapan Serkan Şahin "İlgi özellikle sahil şeridine. Bar da 43 bin nüfusu ile sahil şeridindeki en yakın şehrin iki katı nüfusa sahip, Dolayısıyla kışın da yaşayan bir şehir.Montenegro’ya 2018’de 2,2 milyon turist geldi. Bunun yüzde 51’i bireysel kiralama ile evlerde kaldı. 13 milyon yıllık gecelemenin 8,7 milyonu, yani yüzde 66’sı evlerdeki turistlerin gecelemelerinden oluştu. Ülkede ortalama geceleme süresi 5,8 iken bu rakam Bar’da 9,5 gün. Dolayısıyla yatırımcılarımız için çok iyi matematik yaptığımızı düşünüyoruz, hem günlük kiralama ile kira çarpanlarını 9 yıla yaklaştırmayı öngörüyoruz hem de kışın da yaşayan bir şehir de gelirlerini artırmayı hayal ediyoruz" dedi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@