Emniyet lojmanlarında boş 90 m2 daire 250.000 TL verene satılacak

Tekirdağ Çorlu'da Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından emniyet lojmanlarından konut satılacağı açıklandı. Boş konumda olan daire 90 m2 daire için 250.000 TL muhammen bedel belirlendi.

Emlak Haberleri 27.05.2022 - 10:59 27.05.2022 - 11:01 Mustafa Karagöz

Lojman satışlarına dair listeler genişliyor. Yeni yayımlanan bir duyuru kapsamında Tekirdağ'ın Çorlu İlçesinde kamu konutunun satılacağı ilan edildi. Toplam 2 adet daire için ilan yayımlayan kurum bir dairenin dolu ve öncelikli satış hakkı kapsamında satılacağını ilan etti. Diğer daire ise boş ve herkese açık şekilde satılacak. Devletten daire almak isteyenler için o duyurunun detayları. 

LOJMAN SATIŞLARI İÇİN YENİ DUYURU 250.000 TL'YE EV

Çorlu Milli Emlak Müdürlüğü'nce yayımlanan duyuru kapsamında; satışı yapılacak olan dairelerin Tekirdağ ili Çorlu İlçesi Kazımiye Mahallesinde yer aldıkları bildirildi. 631 / 1 ada parsel numarasında yer alan konutlar 90 m2 büyüklükte. Herkese açık satılacak olan boş dairenin bağımsız bölüm sayısı 8 olarak ilan edilirken değeri ise 250.000 TL olarak duyuruldu. 

Konut satışı için hazırlanan tablo

Aşağıda yer alan tabloda dairenin bağımsız bölüm sayısı, metrekare büyüklüğü ve muhammen bedel bilgileri yer alıyor. Dolu olarak bildirilen daire öncelikli satış kapsamına olacak. Diğer boş konut için ise herkes başvuru yapabilecek. 

lojman çorlu milli emlak

Dairelerin satışları için Milli Emlak Dairesi Başkanlığı "Yukarıda nitelikleri, tahmini bedelleri ve geçici teminatları belirtilen taşınmazların satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi gereğince Açık Teklif Usulü ile belirtilen tarih ve saatte Alipaşa Mahallesi, Taşkent Caddesi No:28 Hükümet Konağı Kat:4 Çorlu/ Tekirdağ adresindeki  Çorlu Milli Emlak Müdürlüğü ihale odasında toplanacak Komisyon huzurunda yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

DAİREYİ ALMAK İÇİN BAŞVURULARI KAÇIRMAYIN

8 Haziran tarihinde düzenlenecek olan ihaleye katılacak olanlar yüzde 10 oranında muhammen bedel ödeyecekler. Boş daire için 25 bin TL muhammen bedel ödeyecek olan vatandaşlar daha sonra ise başvuru evraklarını Çorlu Millİ Emlak Müdürlüğüne teslim edecekler. Kurumun hazırladığı satış duyurusunda bireysel yapılacak olan başvurular için gerekli olan evrakların "TC kimlik kartı (Nüfus Cüzdan Sureti), tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri, Özel kişiler adına vekaleten ihaleye girecek kişilerin noter onaylı vekaletnameleri" olarak duyuruldu. 

Detaylı bilgi Milli Emlak Müdürlüğü'nün web sitesi ile birlikte 0 282 673 71 52 telefon numarasından öğrenilebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@