En Ucuz Bütçeyle Villa Yaşamı! Dubleks, 150 Metrekare Prefabrik Ev Fiyatları Kaç TL?

Prefabrik ev yaptırmak için uygun araziye sahip olanlar hayallerini süsleyen evlere dair fiyat araştırması yapıyorlar. 4+1, villa tipi, dubleks prefabrik evler kaç TL'ye yaptırılabilir?

Emlak Haberleri 02.05.2022 - 01:29 02.05.2022 - 01:29 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev yapı tarzlarında önemli bir seçenek haline gelen prefabrik evler en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Bir prefabrik ev yaptırmak için uygun bir araziye sahip olanlar fiyat araştırması yaparak bütçelerine uygun bir ev arayışındalar. Peki prefabrik ev fiyatları ne kadar? Villa tipi prefabrik ev yaptırmak ne kadarlık bir bütçe gerektiriyor? Dubleks prefabrik evler depreme karşı dayanıklı mıdır? 

PREFABRİK EV İÇİN UYGUN ARAZİ NE DEMEKTİR?

Ev yapımı için her arazi uygun olamayabiliyor. Bunun için insanlar hangi arazilerin prefabrik evlere uygun olup olmadığını merak ediyorlar. Bir prefabrik ev yapılacaksa o arazinin kesinlikle imara açık olması gerekiyor. Aksi durumda prefabrik ev kaçak yapı olabildiği gibi yıkım tehlikesi ile de karşı karşıya kalınıyor. Ev yapım izni bulunan tüm araziler prefabrik ev için uygun arazidir. Hatta belirli şartlarda tarla arazilerinde dahi prefabrik ev yaptırılabilir. 

DUBLEKS PREFABRİK EVLER DEPREME DAYANIKLI MI?

Prefabrik evlerin en çok merak edilen detaylarından birisi de depreme dayanıklı olup olmadığı konusudur. Özellikle de dubleks prefabrik evlere insanlar şüpheyle yaklaşıyorlar. Ancak Türkiye'deki prefabrik ev sektörü önemli bir eşik atladı. Dolayısıyla çift katlı prefabrik evler de tüm güvenlik kontrollerinden geçirilerek imal ediliyorlar. Bu şekilde depreme karşı dayanıksız olmasının imkanı pek bulunmuyor. Ancak güvenilir bir firma ile çalışmak burada çok kritik bir detay oluyor. Söz sahibi firmadan satın alınacak prefabrik evin depreme karşı dayanıksız olması çok zayıf bir ihtimaldir. 

HAYALLERİ SÜSLEYEN EVLER PREFABRİK EV PROJESİNE DÖNÜŞÜYOR

Geçmiş yıllarda prefabrik evler konteynerden bozma bir yapı tarzı niteliğindeydi. Ancak sağlanan seviye sıçraması ile şimdi betonarme evlerle prefabrik evler arasında görünüm açısından pek fark kalmadı. Göz alıcı bir villa prefabrik ev şeklinde projelendirilebiliyor. Bundan dolayı da çok çeşitli prefabrik ev modellerine rastlanılabiliyor. Bu ev modelleri için prefabrik ev satışı yapan firmalarla iletişime geçilmesi gerekiyor.

VİLLA TİPİ, DUBLEKS PREFABRİK EV FİYATLARI KAÇ TL?

Villa tipi olan ve dubleks olarak projelendirilmiş prefabrik evleri tercih edecek olanlar bütçe araştırması yapıyorlar. Firmaların ortalama fiyatlarına göre 4+1 büyüklüğünde olan ve 120 metrekare ile 150 metrekare arasında değişen bu prefabrik evler 450 Bin TL ile 500 Bin TL arasında fiyatla yaptırılabiliyor. Bu fiyat içerisinde üretim, montaj, kurulum, tesisat işlemleri, işçilik de yer alıyor. Yine de net fiyatlar için firmalardan fiyat alınması ve ardından pazarlık yapılması fiyatı biraz düşürebilir.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@