Eski Dergilerinizi Ev Dekorasyonunda Kullanabilirsiniz

Dekorasyonunuzda dergileri kullanmak belki kucağınıza yabancı gelebilir. Ancak birçok fikri de ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Eski Dergilerinizi Ev Dekorasyonunda Kullanabilirsiniz

Dekorasyonunuzda dergileri kullanmak belki kucağınıza yabancı gelebilir. Ancak birçok fikri de ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Dekorasyonunuzda dergileri kullanmak son derece farklı geri dönüşüm ürünleri yaratmanızı sağlayabilir. Özellikle kendin yap işlerini seviyorsanız birçok değişik dekorasyon fikri size ilham kaynağı olabilir. Çok sayıda derginiz varsa ve bunları atmak istemiyorsanız birçok değişik yöntem ve kayıt katlama sanatıyla bu ürünleri değerlendirebilirsiniz. Birkaç sihirli dokunuşla siz de bu mecmuaları değerlendirerek memnun kalacağınız bir hale getirebilirsiniz.

Dergileri üst üste koyarak bir kemerle bağlayıp, en alttaki dergiye bir tekerlek monte ederek mini bir masa şeklinde kullanabilirsiniz. Üzerine kuru çiçekler koyarak dekorasyonunuzu harekete191 geçirebilirsiniz.

Eski Dergilerden Gazetelik Yapma

Eski dergileri kullanarak gazetelik yapmak oldukça kolaydır. Bunun için dergilerin sayfalarını ince rulolar haline getirip yapıştırın. Daha sonra istediğiniz boyuta ulaşacak olan ruloların birleştirilmesini sağlayın. Silindir şeklinde birbirlerine bitişik nizamda yapıştırıp kurumaya bırakın. İçine gazete, dergi ya da şemsiye gibi objeleri koyarak bu ürünü kullanışlı bir ile getirebilirsiniz. AYrıca daha büyük rulolar yapıp birleştirdiğinizde yine eski bir kemer kullanarak dekoratif bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Eski Dergilerden Puf Yapımı

En şık seçeneklerden biri de puf yapmak olacaktır. Eski dergilerden puf yapımı son derece basittir. Özellikle oturak niyetine kullanabileceğiniz bir sandalyeniz varsa bu ürünü kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz yükseklikte yapabilirsiniz. Bunun için sağlam bir tutkal işinize yarayacaktır.

Eski Dergilerinizi Ev Dekorasyonunda Kullanabilirsiniz - Resim 1

Saat Yapımı

Kağıtları akordeon gibi katlayarak bir saat yapabilirsiniz. Son derece basit bir şekilde yapılabilecek olan saatin kullanılması için çalışır bir mekanizmanın olması da şarttır. Özellikle modern ev dekorasyonlarında bu ürünleri kullanabilirsiniz. Eski dergilerden saat yapımı çocuklar için de eğlenceli bir etkinlik olabilir.

Raf Yapımı

Ciddi bir dergi koleksiyonunuz varsa, raf yaparak farklı bir konsept oluşturabilirsiniz. Bunun için dergileri kitap şeklinde dizin ve ilk ve son iki tanesini olduğu gibi, orta kısımlarını ise raf gibi keserek yer açın. Muntazam bir şekilde kesilmesi gereken iç kısımlar ne kadar düzgün olursa o kadar iyi görünen bir rafa sahip olabilirsiniz.

SONRAKİ HABER