Euro Bölgesi İnşaat Üretimi Düştü! İnşaat Sektörü Kan Kaybediyor

İnşaat sektörü Türkiye'de olduğu gibi dünyada da son derece sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Ekonomide yaşanan daralma en çok inşaat sektörünü etkiliyor!

EMLAK HABERLERİ 20.03.2019 - 10:37 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

İnşaat sektörü Türkiye'de olduğu gibi dünyada da son derece sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Ekonomide yaşanan daralma en çok inşaat sektörünü etkiliyor!

Ekonomik daralma ve kredi faizlerindeki yükseliş Türkiye'de olduğu gibi dünyada da inşaat sektörünü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Euro Bölgesi İnşaat Üretimi Düştü! Dünyanın en güçlü ekonomisine sahip olan ülkelerini de içerisinde barındıran Euro Bölgesi tarafından açıklanan verilere göre inşaat üretimi düştü. Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat)'nin açıkladığı rakamlara göre toplam 19 üyesi bulunan Euro Bölgesinde mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi Ocak ayında bir önceki aya oranla yüzde 1,4 oranında azaldı. İnşaat üretimi 2018 yılının Ocak ayında ise bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 0,7 oranında düştü. En Fazla Kaybı Fransa Verdi! Avrupa Birliği ülkeleri arasında Ocak ayında inşaat üretimi konusunda en fazla kan kaybeden ülke Fransa oldu. Fransa'da Ocak ayında inşaat üretimi yüzde 5,4 oranında düşerken, Finlandiya'da inşaat üretimi yüzde 2,2 ve İspanya'da da yüzde 1,8 oranında düşüş gösterdi. Artış yönünde ise inşaat üretimi en fazla artan ülke Slonvenya oldu. Slovenya'da inşaat üretimi yüzde 10,3 oranında artarken Macaristan'da yüzde 9,7 ve Romanya'da yüzde 5,1 oranında artış yaşandı. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@